2018/03/15 20:28 bet title Away/Yes (Results/Both Teams To Score) @600 10/10

Επαναληπτικός για τη φάση των «16» του Γιουρόπα Λιγκ ανάμεσα στην Αρσεναλ και τη Μίλαν, με το 2-0 υπέρ των Αγγλων να φέρνει την ομάδα του Βενγκερ πολύ κοντά στην πρόκριση. Σε περίπτωση ίδιου σκορ υπέρ της Μιλαν θα ακολουθηθεί παράταση και αν χειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.
Η αμφισβήτηση στο πρόσωπο του Βενγκέρ είχε κορυφωθεί, η μάχη της εξόδου στο Τσάμπιονς Λιγκ έχει οριστικά χαθεί στην Πρέμιερ Λιγκ, αλλά η αντίδραση της Αρσεναλ δεν άργησε να έρθει. Σπουδαίο διπλό στο Μιλάνο για τη φάση των «16» και καθοριστικό βήμα πρόκρισης χάρη στα γκολ των Μιχιταριάν και Ράμσεϊ στο πρώτο ημίχρονου. Ακολούθησε στο άνετο 3-0 κόντρα στη Γουότφορντ. Μόνο το Γιουρόπα τους έχει απομείνει για να διεκδικήσουν κάποιον τίτλο και από κει που το είχαν αφήσει σε δεύτερη μοίρα, πλέον στρέφονται αποκλειστικά σε αυτό. Στα αγωνιστικά ο Λακαζέτ είναι τραυματίας και ο Ομπαμεγιάνγκ δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής.
Η Μιλάν, όπως τόνισε ο Γκατούζο, μόνο για τουρισμό δεν έφτασε στην Αγγλία. Θα κάνει τα πάντα για μια επική ανατροπή, αλλά χρειάζεται ένα καθαρό σκορ με τουλάχιστον δύο γκολ διαφορά πράγμα που κάνει το έργο της πολύ δύσκολο. Ανέβασε ψυχολογία μετά το μεγάλο διπλό στη Γένοβα κόντρα στην Τζένοα με 1-0 για το Καμπιονάτο χάρη σε γκολ του Σίλβα στις καθυστερήσεις, αποτέλεσμα που την έφερε στην 6η θέση με 47 βαθμούς και ελπίζει βάσιμα για μια θέση στην πρώτη τετράδα που δίνει συμμετοχή στο επόμενο Τσαμπιονς Λιγκ. Στα αγωνιστικά εκτός ο Καλάμπρια, είναι σταθερά έξω οι Αμπάτε, Κόντι ενώ και ο Αντονέλι είναι ανέτοιμος.
Η Άρσεναλ έχει σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση μετά το 2-0 στο Μιλάνο αλλά φυσικά δεν είναι ομάδα εμπιστοσύνης! Περιμένω αντίδραση της Μιλαν που θα παίξει για την νίκη και μπορεί να τα καταφέρει άσχετα με το αν θα πάρει την πρόκριση. Θα ρισκάρω στο GG & 2.