2018/03/16 18:23 bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @200 10/10

Παιχνίδι για την 27η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας του Γερμανικού πρωταθλήματος ανάμεσα στην Χολστάιν Κιλ και την Χάιντενχαϊμ.
Οι γηπεδούχοι προέρχεται από ισοπαλία εκτός έδρας κόντρα στην Μποχουμ με 1-1. Έμειναν πίσω στο σκορ από το 8' και αφού γλύτωσαν μερικές φορές το 2-0 κατάφεραν στην επανάληψη να φτάσουν στην ισοφάριση στο 61' σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό. Με αύτη την ισοπαλία παρέμειναν στην 3η θέση που οδηγεί στο μπαραζ ανόδου με 41 βαθμούς και θέλει την νίκη σήμερα για να κανει ένα ακόμα βήμα για τον μεγάλο στόχο. Εντός έδρας έχει 6 νίκες , 6 ισοπαλίες και 1 ήττα. Στα αγωνιστικά δεν έχει κάποια σημαντική απουσία για την σημερινή αναμέτρηση.
Από την άλλη μεριά από ήττα προέρχεται η Χάιντενχαϊμ με 3-2 στην έδρα της Ντιναμό Δρεσδης. Ωραίο ματς με καλό ρυθμό όπου στα πρώτα 11 λεπτά είχαν σημειωθεί 3 γκολ! Έμεινε πίσω στο σκορ 2 φορές και κατάφερε να ισοφαρίσει αλλά στο 83 έγινε το 3-2 και ήταν το τελικό σκορ. Ήταν το τρίτο ματς χωρίς νίκη και εκεί που έκανε όνειρα ανόδου τώρα κοιτάει προς τα κάτω καθώς βρίσκεται στην 12η θέση με 34 βαθμούς, μόλις στο συν 4 από την ζώνη υποβιβασμού. Εκτός έδρας έχει 2 νίκες , 5 ισοπαλίες και 6 ήττες. Στα αγωνιστικά αποδεκατισμένη στην άμυνα, καθώς ο τιμωρημένος στόπερ Βίτεκ (20/2) και ο ασθενής δεξιός μπακ Στράους (16/0), πλαισιώνουν στο απουσιολόγιο τους στόπερ Μπίρμαν (19/1), Στόιρερ (4/0), τον μπακ Φάικ (22/2) και τον δεξιό Μπους (8/1).
Σε ένα τρελό φετινό πρωτάθλημα όπου μέσα σε λίγες αγωνιστικές εκεί που πας για άνοδο με 2-3 γκέλες κοιτάς να σωθείς περιμένω σήμερα ματς με πολλές φάσεις και αρκετά γκολ. Οι γηπεδούχοι είναι σε καλή κατάσταση, μπορούν πάρουν την νίκη καθώς οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλές απουσίες αλλά ένα γκολ θα το έχουν. Η επιλογή μου 1 & GG.