Lech Poznan v Lechia Gdansk

03/16 21:30 Lumpe13 -10.00
2018/03/16 19:21 bet title Yes (Both Teams To Score) @104 10/10

Παιχνίδι για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος Πολωνίας ανάμεσα στην 3η Λεχ Ποζναν και την 13η Λεχια Γκντανσκ. Από 5άρα επί της πρωτοπόρου Γιαγκελόνια έρχεται η Λεχ Πόσναν, νίκη που προκάλεσε μεγάλο ενθουσιασμού στην ομάδα. Απέναντι της η Λέχια, που με τον νέο της τεχνικό Στοκόβιεκ θέλει να βάλει τέλος στα άσχημα αποτελέσματα.
Τι και αν πήγε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο από την Γιαγκελόνια με 1-0? Στην επανάληψη ήταν τρομερή και κατάφερε να πετύχει 5 γκολ και να πάρει μια εντυπωσιακή νίκη και να ανεβάσει την ψυχολογία στα ουράνια και να κάνουν και πάλι όνειρα για τον τίτλο. Θέλει σήμερα την νίκη και με πειστική εμφάνιση για να δείξει ότι άφησε πίσω τα άσχημα αποτελέσματα. Εντός έδρας είναι εντυπωσιακή καθώς παραμένει η μοναδική ομάδα χωρίς ήττα. Εχει 10 νίκες και 3 ισοπαλίες. Στα αγωνιστικά εκτός ο βασικός χαφ Μακουζέβσκι (16/5), ο φορ Κόλγιτς (3/0) και ο αμυντικός Ρόγκνιε (-).
Από ήττα με 3-1 εντός έδρας από την Λεγκια Βαρσοβίας προέρχεται η Λεχια στο ντεμπούτο του Στοκόβιεκ στον πάγκο της ομάδας. Έκανε σε ένα ακόμα ματς πολλά λάθη στην άμυνα με αποτέλεσμα να είναι πίσω με 3-0 στα πρώτα 50' του ματς και απλά μείωσε το σκορ με το γκολ της τιμής. Έχει ένα αρνητικό σερί 9 αγώνων χωρίς νίκη και έχει πέσει στην 13η θέση με 27 βαθμούς και θέλει βαθμούς εν όψη πλει οφ . Στα εκτός έδρας έχει 3 νίκες , 5 ισοπαλίες και 5 ήττες. Στα αγωνιστικά σταθερά εκτός ο χαφ Βόλσκι (11/1) και ο μπακ Βαβρζίνιακ (16/0 πρώην παίχτης του Παναθηναικου).
Οι γηπεδούχοι μετά την πεντάρα με την πρωτοπόρο θα έχουν ενθουσιασμό και αναμένεται να μπουν δυνατά από την αρχή του ματς. Μπορούν να πάρουν την νίκη αλλά η Λέχια είναι καλή μπροστά και ένα γκολ μπορούν να το βάλουν. Επιλογή μου να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.