2018/03/17 12:17 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @2.020 9/10

Παιχνίδι για την 27η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος ανάμεσα στην 8η Αουγκσμπουργκ με 35 βαθμούς και την 13η Βερντερ με 30 βαθμούς.
Μεγάλο διπλό για την Αουγκσμπουργκ με 3-1 στο Αννόβερο παίζοντας εξαιρετικά στην κόντρα και μπαίνοντας για τα καλά στο κόλπο της Ευρώπης. Τερμάτισε ένα αρνητικό σερί τεσσάρων αγώνων. Προηγήθηκαν στο 26' και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δέχτηκαν την ισοφάριση. Ηταν καλύτερη στην επανάληψη και με το δεύτερο γκολ του Γκρέγκορτιτς 7 λεπτά πριν την λήξη πήραν μια σπουδαία νίκη. Εντός έδρας έχει 5 νίκες , 4 ισοπαλίες και 4 ήττες.
Η Βερντερ συνεχίζει την πορεία της για μια άνετη παραμονή. Προέρχεται από μεγάλη νίκη εντός έδρας 3-1 επι της Κολωνίας. Μπήκε μπορστά στο σκορ στο 33΄, δέχτηκε την ισοφάριση λίγο μετά το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου αλλά αντέδρασε πετυχαίνοντας 2 ακόμα γκολ και πήρε μια δίκαιη νίκη. Στα τελευταία 7 ματς έχει μόλις μια ήττα και συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία της στον δεύτερο γύρο. Είναι πλέον με τους 30 βαθμούς στην 13η θέση και στο συν 5 από την ζώνη υποβιβασμού. Εκτός έδρας έχει 2 νίκες , 5 ισοπαλίες και 6 ήττες.
Και οι δύο ομάδες βρίσκονται σε αρκετά καλή κατάσταση και συνήθως στα εντός της Αουγκσμπουργκ τα ματς έχουν καλό ρυθμό και αρκετά γκολ. Αυτό περιμένω και σήμερα οπότε η επιλογή μου είναι OVER 2,5.