Eintracht Frankfurt v Mainz

03/17 16:30 Lumpe13 -5.00
2018/03/17 12:38 bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @275 5/10

Παιχνίδι για την 27η αγωνιστική. Η Αιντραχτ είναι στην 5η θέση με 42 βαθμούς και κυνηγάει την τετράδα και την έξοδο στο Τσαμπιονς Λιγκ ενώ η Μαιντς στην 16η με 25 βαθμούς και θέλει να σώσει την κατηγορία.
Κόντραρε όσο μπορούσε τη Ντόρτμουντ, απέδειξε για ακόμα μία φορά ότι δικαίως βρίσκεται ψηλά στην βαθμολογίας, αλλά τελικά υπέκυψε στις καθυστερήσεις με 3-2 η Φρανκφούρτη. Έμεινε νωρίςς πίσω στο σκορ και όλα κυλούσαν ήρεμα μέχρι το 75' που ισοφάρισε. Μετά έγινε το ματς ροντέο, πέρασε αμέσως μπροστά η Μπορούσια με την Αιντραχτ να ισοφαρίζει ξανά στο 90' αλλά στις καθυστερήσεις έγινε το 3-2. Εντός έδρας έχει 6 νίκες , 3 ισοπαλίες και 4 ήττες.
Από εντός έδρας ήττα από την Σάλκε με 1-0 προέρχεται η Μαιντς. Κακό ματς χωρίς πολλές φάσεις όπου φάνηκε το επιθετικό της πρόβλημα στα τελευταία ματς. Με μία νίκη στα τελευταία 7 ματς είναι στην 16η θεση ακριβώς στην θέση που οδηγεί στο μπαράζ και θέλει σήμερα βαθμούς η βαθμό. Εκτός έδρας έχει 1 νίκη , 5 ισοπαλίες και 7 ήττες.
Τοπικό ντέρμπι με αντιπαλότητα. Η Αιντραχτ είναι σε καλή κατάσταση και με δυνατή έδρα, έχει μεγάλο κίνητρο για την νίκη και μπορεί να τα καταφέρει. Η Μαιντς δεν έχει πολλά περιθώρια αλά δύσκολα να πάρει κάτι από αυτό το ματς. Ενα γκολ όμως το έχει οπότε πάω στο 1 & GG.