2018/03/17 14:13 bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @3.250 9/10

Παιχνίδι για την 38η αγωνιστική της Τσαμπιονσιπ της Αγγλίας ανάμεσα στην 1η Γουλβς με 79 βαθμούς 23η Μπερτον με 30 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι έχουν σαν στόχο την απευθείας άνοδο και οι φιλοξενούμενοι την παραμονή στην κατηγορία.
Από εύκολη εντός έδρας νίκη προέρχεται η πρωτοπόρος καθώς επιβλήθηκε με 3-0 της Ρέντινγκ. Δυσκολεύτηκαν να πετύχουν το πρώτο γκολ και όαν τα κατάφεραν λίγα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου όλα μετά στο δεύτερο έγιναν πιο εύκολα και πέτυχε 2 ακόμα τέρματα. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 79 βαθμούς, είναι στην πρώτη θέση και αύξησε την διαφορά από την τρίτη Αστον Βίλα στους 10 βαθμούς και παραμένει πρώτο φαβορί για την απευθείας άνοδο στην Πρεμιερ Λιγκ. Εντός έδρας έχει 13 νίκες , 3 ισοπαλίες και 2 ήττες.
Από ήττα προέρχεται η Μπερτον 2-0 από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ εκτός έδρας. Ήταν καλή στο πρώτο μέρος και έχασε 2 καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ αλλά ήταν για ένα ακόμα ματς άστοχη με αποτέλεσμα μόλις δεχτεί το 1-0 στο ημίωρο να μπορέσει να αντιδράσει. Δέχτηκε ένα ακόμα στο δεύτερο μέρος και έτσι έμεινε για τέταρτο ματς μακριά από την νίκη. Βρίσκεται στην προτελευταία θέση και αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία πρέπει να βελτιωθεί στην συνέχεια του πρωταθλήματος. Εκτός έδρας έχει 5 νίκες , 5 ισοπαλίες και 8 ήττες.
Η Γουλβς είναι το μεγάλο φαβορί για την νίκη με πολλά γκολ και περιμένω την Μπέρτον να σκοράρει και αυτή μια φορά. 1 & GG η επιλογή μου.