2018/03/17 14:33 (Match Winner) @200 5/10

Παιχνίδι για την 38η αγωνιστική της Τσαμπιονσιπ της Αγγλίας ανάμεσα στην 11η Μπρεντφορντ και την 6η Μίντλεσμπρο. Οι γηπεδούχοι είναι αδιάφορη ενώ η Μπορο θέλει την εξάδα και τα πλει οφ.
Η εντός έδρας ήττα 1-3 από την Κάρντιφ την περασμένη αγωνιστική έθεσε τέλος για την Μπρέντφορντ το όνειρο για τα πλει οφ. Μπήκε μπροστά στο σκορ αλλά δε το κράτησε και πήγε στα αποδυτήρια με 1-2! Στο δευτερο δεν μπόρεσε να αντιδράσει δεχόμενη ένα ακόμα όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. H απόσταση από την εξάδα αυξήθηκε στους 8 βαθμούς και πλέον η ομάδα του Σμιθ χρειάζεται ένα θαύμα για να τα καταφέρει έχοντας και αρκετές ομάδες από πάνω της και 9 στροφές πριν το τέλος του πρωταθλήματος. Εντός έδρας έχει 7 νίκες , 8 ισοπαλίες και 3 ήττες.
Από τη μεριά της, η Μίντλεσμπρο νίκησε εύκολα 3-1 την Μπάρνσλι και πλέον η ομάδα του Πούλις μπορεί να κάνει όνειρα ανόδου, καθώς βρίσκεται μέσα στην εξάδα, στο +2 από την έβδομη Σέφιλντ Γιουν. Μπήκε δυνατά και στα πρώτα 20 λεπτά είχε σκοράρει 2 φορές, πέτυχε ένα ακόμα γκολ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και έφτασε σε μια άνετη νίκη. Μοναδική αντίδραση του αντιπάλου της η μείωση του σκορ με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού. Εκτός έδρας έχει 7 νίκες , 4 ισοπαλίες και 7 ήττες.
Η Μπορο έχει μεγαλύτερο κίνητρο, είναι πιο ξεκούραστη και έχει την ποιότητα να πάρει το ματς .