03/17 17:00
Προστέθηκε 2018/03/17 15:56 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: Match Winner @2.200 9/10 +10.80

Παιχνίδι για την 38η αγωνιστική της Τσαμπινσιπ ανάμεσα στην 24η και τελευταία Σαντερλαντ με 28 βαθμούς και την 9η Πρεστον με 57 βαθμούς.
Από ήττα προέρχεται η Σαντερλαντ με 1-0 εκτός έδρας από τη ΚΠΡ. Δεν ήταν για ένα ακόμα ματς καλή και έγινε πιο δύσκολο το έργο της όταν έμεινε με 10 παίχτες από το 49' με αποτέλεσμα να μην αντέξει και να δεχτεί το γκολ της ήττας. Παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο μείον 5 από την γραμμή υποβιβασμού και η εικόνα της δείχνει πως μόνο με θαύμα θα σωθεί.Διαθέτει την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας. Εντός έδρας έχει 2 νίκες , 6 ισοπαλίες και 10 ήττες.
Η Πρεστον προέρχεται από ήττα στην έδρα της Φουλαμ με 2-1. Στάθηκε καλά και άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο σκορ στο 69 και παρότι ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα , δέχτηκε σε μια αδράνεια της άμυνας στις καθυστερήσεις και δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από το ματς. Έτσι έμεινε στην 9η θέση με 57 βαθμούς και στο μειον 4 από την πρώτη εξάδα και θέλει σήμερα την νίκη για να κρατήσει της πιθανότητες να προλάβει τα πλει οφ. Εκτός έδρας έχει 7 νίκες , 8 ισοπαλίες και 3 ήττες.
Δεν μπορεί η Σαντερλαντ και το δείχνει σε κάθε ματς, η Πρέστον είναι πολύ καλύτερη και είναι στο χέρι της να πάρει τους 3 βαθμούς. Νίκη λοιπόν για Πρεστον.