Argentinos Jrs v Newells Old Boys

03/17 18:15 Lumpe13 -5.00
2018/03/17 16:54 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @135 5/10

Παιχνίδι για την 2οη αγωνιστική του πρωταθλήματος Αργεντινής ανάμεσα στην 14η Αργεντίνος Τζουνιορς με 27 βαθμούς και την 23η Νιουελς με 17 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι κυνηγάνε μια θέση για το Κοπα Σουνταμερικάνα ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι εκτός στόχων.
Από ήττα προέρχεται η Αργεντινος εκτός έδρας από την Ιντεπεντιέντε με 2-1. Μπήκε μουδιασμένα και βρέθηκε στο ημίχρονο με 2 γκολ πίσω, ανέβηκε στην επανάληψη και έχασε αρκετές ευκαιρίες να μειώσει αλλά όταν τα κατάφερε στο 86' ήταν αργά για να καταφέρει και κάτι ακόμα. Έχει μόλις μία νίκη στα τελευταία 5 ματς και βρέθηκε στο μείον 3 από την 11η θέση που δίνει συμμετοχή στο προσεχές Κοπα Σουνταμερικανα και είναι ο στόχος της την φετινής σαιζόν. Εντός έδρας έχει 6 νίκες , 2 ισοπαλίες και 2 ήττες.
Η Νιουελς από την άλλη προέρχεται από εντός έδρας νίκη με 2-0 κόντρα στην Σαν Μαρτιν στο ντεμπούτο του κόουτς Ντε Φελίπε στον πάγκο της. Μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε στο πρώτο μισάωρο με 2 γκολ και στην συνέχεια χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα κράτησε το προβάδισμα και τους 3 βαθμούς της νίκης. Δεν κινδυνεύει με υποβιβασμό αλλά απίθανο να προλάβει θέση στο Κοπα Σουνταμερικάνα. Εκτός έδρας έχει 1 νίκη , 1 ισοπαλία και 7 ήττες.
Η Αργεντίνος είναι πιο κοντά στην νίκη αλλά η Νιουελς μπορεί να σκοράρει και να βοηθήσει να δούμε ένα ματς με γκολ. OVER 2,5 η επιλογή μου.