2018/03/17 20:18 bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @239 5/10

Παινχίδι για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος Πορτογαλίας με την Πόρτο να υποδέχεται στο τοπικό ντέρμπι την Μποαβίστα. Οι "δράκοι" έχουν σαν στόχο την κατάκτηση του τίτλου ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν σαν στόχο την 5η θέση που μπορεί να δώσει ευρωπαικό εισιτήριο.
Μόλις την προηγούμενη αγωνιστική υπέστη την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα η Πόρτο και μάλιστα ήττα σοκ στην έδρα της Πακος Φερειρα με 1-0. Δεν μπόρεσε να βγάλει την ποιότητα που διαθέτει στο βαρύ τερέν, δέχτηκε το γκολ στο 34' και έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο δεύτερο ημίχρονο αλλά αστόχησε σε πέναλτι και σε 2-3 καλές ευκαιρίες οπότε μοιραία ήρθε η ήττα. Παρέμεινε στην πρώτη θέση με 67 βαθμούς αλλά είδε την διαφορά από την δεύτερη Μπενφίκα να μειώνεται στους 2 βαθμούς. Εντός έδρας έχει 12 νίκες και 1 ισοπαλία.
Η Μποαβίστα κέρδισε δύσκολα στην έδρα της την Εστοριλ με 1-0. Το γκολ της νίκης το πέτυχε λίγα λεπτά πριν το τέλος του ματς. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 36 βαθμούς και είναι στο μείον 4 από την πέμπτη θέση που ενδέχεται να δώσει συμμετοχή στο επόμενο Γιουροπα Λιγκ, αν κατακτήσει το κύπελλο μια εκ των Πόρτο η Σπορτινγκ Λισσαβονας. Εκτός έδρας έχει 2 νίκες , 3 ισοπαλίες και 8 ήττες.
Θα βγάλει αντίδραση η Πόρτο μετά την πρώτη της ήττα αλλά μπορεί η Μποαβίστα να σκοράρει σε μια αντεπίθεση. 1 & GG.