2018/03/18 14:28 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @2.200 9/10

Παιχνίδι για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ολλανδίας με την Σπαρτα να υποδέχεται τον Αγιαξ. Οι γηπεδούχοι θέλουν βαθμούς για την παραμονή στην κατηγορία και οι φιλοξενούμενοι για να συνεχίσουν να ελπιζουν σε κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Η Σπάρτα προέρχεται από μεγάλη εκτός έδρας νίκη κόντρα στην Ρόντα. ήταν καλύτερη και πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήρε δίκαια το τρίποντο που της δίνει ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία. Βρίσκεται στην 16η θέση με 21 βαθμούς και μετά την ανάληψη της τεχικής ηγεσίας από τον Άντβοκατ έχει παρουσιάσει σημάδια βελτίωσης. Εντός έδρας έχει 4 νίκες , 2 ισοπαλίες και 7 ήττες.
Ο Αγιαξ από την άλλη πλευρά προέρχεται και αυτός από νίκη εντός έδρας με 4-1 επί της Χερενφεν και κυνηγάει την Αιντχόφεν. Μπήκε μπροστά στο σκορ με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, ισοφαρίστηκε 2 λεπτά αργότερα και στο δεύτερο μέρος ήταν καταιγιστικός και πέτυχε 3 ακόμα γκολ. Ειναι στην δεύτερη θέση με 61 βαθμούς και στο μείον 10 από την μεγάλη της αντίπαλο έχοντας και το σημερινό ματς τη ευκαιρία να μειώσει ξανά την διαφορά. Εκτός έδρας έχει 8 νίκες , 3 ισοπαλίες και 2 ήττες.
Η Σπάρτα έχει βελτιωθεί και θα παλέψει όλα τα ματς για την παραμονή. Ο Αγιαξ από την άλλη δεν έχει περιθώρια για απώλεια βαθμών και η επιλογή μου είναι τα πολλά γκολ. OVER 3,5