2018/03/20 13:55 (Match Winner) @120 10/10

Παιχνίδι εξ αναβολής της Ά' Αγγλίας με την Νορθαμπτον να υποδέχεται την Σριουσμπερι. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 21η θέση με 39 βαθμούς σε 37 ματς και έχουν σαν στόχο την παραμονή στην κατηγορία ενώ η Σριουσμπερι είναι στην 2η θέση με 74 βαθμούς σε 36 ματς και παλεύουν για την απευθείας άνοδο στην πρεμιερσιπ.
Από εντός έδρας ήττα προέρχεται την προηγούμενη αγωνιστική η Νορθαμπτον με 3-0 από την Ροδεραμ. Έκανε πολύ άσχημη εμφάνιση και με πολλά αμυντικά λάθη δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 17΄, δεν αντέδρασε ποτέ και στο δεύτερο δέχτηκε άλλα δύο γκολ που έφεραν την ήττα με κάτω τα χέρια και έφεραν στο τέλος του ματς την γκρίνια και αποδοκιμασίες από την εξέδρα. Είναι το 5ο σερί ματς χωρίς νίκη που την έφερε κάτω από την ζώνη υποβιβασμού και αναμένεται δύσκολη συνέχεια στον αγώνα παραμονής. Εντός έδρας έχει 6 νίκη, 3 νίκες και 10 ήττες.
Η Σριουσμερι προέρχεται από σπουδαία εκτός έδρας νίκη κόντρα στην Σκανθορπ με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο και αφού την γλύτωσε ο τερματοφύλακας της από δεύτερο πιάνοντας πέναλτι λίγο πριν το κλείσιμο του ημιχρόνου κατάφερε στο δεύτερο με αντεπίθεση διαρκείας να γυρίσει το ματς πετυχαίνοντας τα 2 γκολ σε διάστημα 8 λεπτών. Αυτή ήταν η 4η συνεχόμενη νίκη, στο μείον 2 από την κορυφή και με μια ακόμα σήμερα θα περάσει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και θα κάνει ένα ακόμα βήμα για την απευθείας άνοδο. Εκτός έδρας έχει 11 νίκες , 5 ισοπαλίες και 3 ήττες.
Σε πλήρη αντίθεση η φόρμα των 2 ομάδων. Η Νορθαμπτον βγάζει μεγάλη δυσκολία εντός έδρας να σκοράρει και να πάρει βαθμούς ενώ η Σριουσμπερι είναι η πιο καλή ομάδα στα εκτός σε όλη την κατηγορία. Δεν θα έχουν εύκολο έργο αλλά οι φιλοξενούμενοι έχουν καλύτερη ομάδα και μπορούν να πάρουν την νίκη.