Προστέθηκε 2018/03/20 14:55 | 0 ευχαριστούμε
  • Ναι: 0.0%
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @275 10/10 -10.00

Εξ αναβολής παιχνίδι για την 27η αγωνιστική της Τσαμπιονσιπ Σκωτίας με την Νταντί Γιουν. να υποδέχεται την Κουίν οφ Σάουθ. Οι "Αραβές" βρίσκονται στην 3η θέση με 44 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι στην 6η με 38 βαθμούς.
Από ισοπαλία εντός έδρας προέρχεται η Νταντί την προηγούμενη αγωνιστική καθώς υποδέχτηκε την Ινβερνες. Δεν έκανε καλή εμφάνιση για ένα ακόμα ματς τον τελευταίο μήνα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου και αφού γλύτωσαν και δεύτερο καθώς η αντίπαλος τους ήταν μέχρι την στιγμή της ισοφάρισης στο 60' και να πάρουν έστω τον βαθμός της ισοπαλίας. Βρίσκεται στην 3η θέση με 44 βαθμούς με 3 ματς λιγότερα και στο μείον 19 από την κορυφή οπότε είναι απίθανο να προλάβει την απευθείας άνοδο στην μεγάλη κατηγορία και σήμερα θέλει την νίκη για να εδραιώσει την θέση της στην πρώτη τετράδα και την συμμετοχή στα πλει οφ ανόδου. Εντός έδρας έχει 8 νίκες , 2 ισοπαλίες και 2 ήττες.
Η Κουίν οφ Σάουθ δεν τα κατάφερε το Σάββατο κόντρα στην πρωτοπόρο Σεντ Μιρεν και ηττήθηκε εντός έδρας με 3-1. Η αντίπαλος τους ήταν καλύτερη και επικράτησαν εύκολα και δίκαια. Η πρωτοπόρος άνοιξε το σκορ στο 17', λίγα λεπτά αργότερα έγινε το 1-1 και έτσι έκλεισε το ημίχρονο αλλά στο δεύτερο επικράτησε ολοκληρωτικά πετυχαίνοντας 2 ακόμα τέρματα. Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα και με αρνητικό σερί μιας νίκης στα 6 τελευταία ματς έπεσε στην 6η θέση και μειώθηκαν αισθητά οι ελπίδες της να προλάβει τα πλει οφ ανόδου καθώς είναι στο μείον 5 αν και έχει ένα ματς λιγότερο. Εκτός έδρας έχει 6 νίκες, 3 ισοπαλίες και 5 ήττες.
Θεωρώ την Νταντί καλύτερη ομάδα και μπορεί να πάρει την νίκη στην σημερινή αναμέτρηση αλλά θα ρισκάρω να ποντάρω ότι θα κερδίσει δεχόμενη γκολ καθώς στα τελευταία 7 μεταξύ τους ματς όλα είχαν γκολ και από τις 2 ομάδες. 1 & GG η επιλογή μου.