2018/03/20 15:29 bet title Over (Goals Over/Under 4.5) @275 10/10

Εξ αναβολής παιχνίδι για την 25η αγωνιστική της Λιγκ 1 Σκωτίας ανάμεσα στην Αλμπιον Ροβερς που βρίσκεται στην 9η θέση με 27 βαθμούς και έχει σαν στόχο την παραμονή στην κατηγορία και την πρωτοπόρο Ειρ με 61 βαθμούς που θέλει την απευθείας άνοδο στην Πρεμιερσιπ.
Άλλη μια εντός έδρας ήττα γνώρισε η Ροβερς καθώς ηττήθηκε το Σάββατο από την Αρμπρόουθ. Προηγήθηκαν στο 17' αλλά δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το προβάδισμα και πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια με 1-1. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτερη και πετυχαίνοντας το δεύτερο τους γκολ στο 54' πήραν τους 3 βαθμούς της νίκης. Με αυτή την ήττα βρίσκονται με 27 βαθμούς στην 9η και προτελευταία θέση, έναν βαθμό διαφορά από την σωτηρία και από τον απευθείας υποβιβασμό. Εντός έδρας έχει 2 νίκες , 3 ισοπαλίες και 8 ήττες. Στα αγωνιστικά αμφίβολοι ο χαφ Λάιτμποντι (16/0) και ο φορ Χίγκινς (22/3).
Η Ειρ από την άλλη πέτυχε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Φορφαρ και βρίσκονται μονη στην κορυφή της βαθμολογίας με 61 βαθμούς. Ήταν πολύ καλύτερη, κυριάρχησε σε όλο το ματς και πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο επικράτησε απόλυτα δίκαια. Με νίκη σήμερα θα αυξήσει κι άλλο την διαφορά από την δεύτερη Ρειθ Ροβερς και θα κάνει ένα ακόμα βήμα για την απευθείας άνοδο. Εκτός έδρας έχει 10 νίκες , 2 ισοπαλίες και 2 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός ο στόπερ Χίγκινς (19/3), αμφίβολος ο ο χαφ Ανταμς (19/3).
Μεγάλη διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στους 2 αντιπάλους όπως άλλωστε δείχνει και ο βαθμολογικός πίνακας. Οι γηπεδούχοι έχουν την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας αλλά επιθετικά είναι αρκετά καλή και μπορούν να σκοράρουν. Από την άλλη η Ειρ έχει την καλύτερη επίθεση , είναι σε πολύ καλή κατάσταση και μπορούν να πάρουν την νίκη σκοράροντας αρκετές φορές. Και στα 2 άλλα μεταξύ τους ματς είχαν φέτος πολλά γκολ οπότε η επιλογή μου είναι το OVER 4,5.