Sonnenhof Grossaspach v Hansa Rostock

03/20 20:00 Lumpe13 -10.00
2018/03/20 18:59 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @114 10/10

Εξ αναβολής παιχνίδι για την 21η αγωνιστική της τρίτης Γερμανίας ανάμεσα στην 13η με 36 βαθμούς Σονεχφοφ και την 6η Χάνσα Ροστοκ με 47 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι είναι αδιάφοροι ενώ η Χανσα τρέχει να προλάβει την τριάδα για την άνοδο.
Η Σονεχφο πέτυχε το Σάββατο σπουδαία νίκη στην Κολωνία κόντρα στην Φορτούνα με 3-1. Μπήκε δυνατά και αιφνιδίασε τον αντίπαλο τους πετυχαίνοντας γκολ στην πρώτη ουσιαστική φάση του ματς και παρότι με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού δέχτηκε την ισοφάριση αντέδρασε και με το κλείσιμο του ημιχρόνου πήρα ξανά το προβάδισμα. Στο δεύτερο μέρος κράτησε μακριά τον αντίπαλο της από την εστία της και στις καθυστερήσεις του ματς έκανε και το τρίτο γκολ. Νίκη μετά από 9 αγωνιστικές και στο συν 10 από την ζώνη υποβιβασμού δείχνει να σώθηκε οριστικά. Εντός έδρας έχει 5 νίκες, 3 ισοπαλίες και 5 ήττες.
Η Χάνσα ηττήθηκε το Σάββατο στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Άλεν με 1-0 και έχασε πολύτιμο έδαφος για την υπόθεση ανόδου. Δέχτηκε πολλές φάσεις από τον αντίπαλο της στο πρώτο μέρος αλλά κατάφερε να κρατήσει το μηδέν χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα. Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο μέρος και τελικά δέχτηκε το μοναδικό γκολ στο 57'. Το άσχημο απόγευμα ολοκληρώθηκε στο 80' κέρδισε πέναλτι αλλά αστόχησε και έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει για να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας. Τρίτη συνεχόμενη ήττα και η υπόθεση ανόδου δυσκολεύει πάρα πολύ καθώς έμεινε στους 47 βαθμούς στο μείον 10 από την τριάδα 9 στροφές πριν το τέλος του πρωταθλήματος. Εκτός έδρας έχει 7 νίκες, 1 ισοπαλία και 6 ήττες.
Η γηπεδούχος συνηθίζει στα εντός έδρας να δίνει γρήγορο ρυθμό στα παιχνίδια της και δεν έχει να χάσει κάτι. Από την άλλη η Χάνσα θέλει μόνο νίκη για να έχει ελπίδες ανόδου. Περιμένω ανοιχτό ματς και η επιλογή μου είναι το OVER 2,5.