Ayr v Queen's Park

03/24 17:00
Προστέθηκε 2018/03/24 13:49 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 4.5) @4.000 10/10 -10.00

Παιχνίδι για την 1η κατηγορία της Σκωτίας ανάμεσα στην 1η Ειρ με 64 βαθμούς και την 10η και τελευταία Κουινς Παρκ. Οι γηπεδούχοι έχουν σαν στόχο την πρωτιά και την απευθείας άνοδο στην Τσαμπιονσιπ ενώ οι φιλοξενούμενοι την παραμονή στην κατηγορία.
Μεσοβδόμαδα πέτυχε μια ακόμα νίκη κόντρα στην Αλμπιον Ρόβερς αυτή την φορά με 3-2 και ξέφυγε 6 βαθμούς από την δεύτερη Ρέιθ Ρόβερς έχοντας ένα ματς περισσότερο. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε 2-0 στο 36' αλλά δέχτηκε αμέσως το 2-1 και έτσι έκλεισε το ημίχρονο. Στο δεύτερο δέχτηκε την ισοφάριση αλλά η ποιότητα της φάνηκε στην συνέχεια κάνοντας το 3-2 όπου ήταν και το τελικό σκορ και παρέμεινε για 6ο συνεχόμενο ματς χωρίς ήττα ενώ έχει μόλις μία στα τελευταία 9 ματς . Είναι πλεον το μεγάλο φαβορί για την άνοδο λίγες στροφές πριν το τέλος. Έχει με διαφορά την καλύτερη επίθεση στην κατηγορία. Εντός έχει 9 νίκες, 2 ισοπαλίες και 4 ήττες.
Από σπουδαία νίκη εκτός έδρας με 3-2 κόντρα στην Στρανράερ προέρχεται η Κουινς Παρκ στην προσπάθεια που κάνει να μείνει στην κατηγορία. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0 , στο δεύτερο πιέστηκε και μείωσε η γηπεδούχος στο 67' , αμέσως μετά έκανε το 1-3 και στις καθυστερήσεις διαμορφώθηκε το τελικό 3-2. Νίκησε μετά από 4 αγωνιστικές αλλά παραμένει στην τελευταία θέση , μείον 2 από την σωτηρία και μείον 1 από το μπαραζ παραμονής. Εκτός είναι πιο καλή από ότι εντός καθώς έχει μαζέψει περισσότερους βαθμούς. Σε 15 ματς έχει 5 νίκες, 2 ισοπαλίες και 8 ήττες.
Σημαντικό ματς αλλά για διαφορετικούς λόγους για την κάθε ομάδα. Η διαφορά δυναμικότητας είναι τεράστια όπως άλλωστε δείχνει και η βαθμολογία καθώς κοντράρεται η πρώτη με την τελευταία. Πιστευω πως θα έχομε πολλά γκολ καθώς καμία δεν έχει άμυνα εμπιστοσύνης ενώ μπροστά έχουν το γκολ πολύ εύκολα. OVER 4,5 η επιλογή μου.