2018/03/24 14:34 (Match Winner) @239 10/10

Παιχνίδι για την 1η κατηγορία της Αγγλίας ανάμεσα στην 9η Τσαρλτον με 52 βαθμούς και την 6η Πλιμουθ με 57 βαθμούς. Και οι δύο ομάδες έχουν σαν στόχο την 6αδα και τα πλει οφ.
Από ισοπαλία 0-0 εκτός έδρας προέρχεται η Τσαρλτον κόντρα στην Φλίτγουντ. Μέτριο ματς χωρίς πολλές φάσεις και με έμφαση στην άμυνα πήρε τον βαθμό. Μεσοβδόμαδα είχε την παραίτηση του Καρλ Ρόμπινσον. ήταν θέμα χρόνου να γίνει καθώς εδώ και καιρό είχε άσχημες σχέσεις με την διοίκηση και λίγες ώρες αργότερα ανακοινώθηκε από την Οξφορντ. Στον πάγκο της ομάδας μέχρι να βρεθεί αντικαταστάτης ανέλαβε ο ασίσταντ μάνατζερ, Λί Μπόιερ, με τον αρχηγό-μέσο Τζάκσον να έχει χρέη βοηθού. Κακό το κλίμα και από τις τελευταίες κακές εμφανίσεις τους, καθώς αγνοούν εδώ και 4 αγωνιστικές την νίκη και βλεπουν την υπόθεση άνοδο να δυσκολεύει. Εντός έδρας έχει 8 νίκες , 6 ισοπαλίες και 4 ήττες.
Από νίκη προέρχεται η Πλιμουθ καθώς επιβλήθηκε με 3-2 εντός έδρας της Μπρίστολ Ρόβερ. Έμεινε πίσω στο σκορ 2 φορές και πήγε στα αποδυτήρια με το 1-2 στην πλάτη της αλλά στο δεύτερο ημίχρονο εβγαλε τρελό πάθος και έκανε την μεγάλη ανατροπή με πέναλτι λίγα λεπτά πριν το τέλος του ματς. 'Ηταν η έβδομη νίκη στα οχτώ τελευταία της παιχνίδια (7-1-0), έχει μόλις μια ήττα στα τελευταία 17 και είναι πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας και πλέον όλοι λέμε ανοιχτά ότι ο στόχος είναι τα πλει οφ ανόδου. Εκτός έδρας έχει 6 νίκες, 7 ισοπαλίες και 5 ήττες.
Σημαντικό ματς για την συνέχεια του πρωταθλήματος και για τις δύο ομάδες. Η Τσαρλτον δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση και είχε μεσοβδόμαδα και την φυγή του προπονητή. Η Πλιμουθ αντίθετα είναι σε εξαιρετική κατάσταση εδώ και μήνες και έχει ξεχάσει τι θα πει ήττα. Πιστεύω και σήμερα πως θα δείξει την εξαιρετική κατάσταση που βρίσκεται και θα πάρει την νίκη.