2018/03/30 20:30 Perugia v Cremonese (Match Winner) @-105 10/10

Παιχνίδι για την Β΄κατηγορία της Ιταλίας με την Περούτζια να υποδέχεται την Κρεμονέζε στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής. Με στόχο την είσοδο στα πλει οφ ανόδου οι δύο ομάδες.
Από ισοπαλία εκτός έδρας 1-1 στην έδρα της Τσεζένας προέρχεται η Περούτζια την προηγούμενη αγωνιστική. Μέτριο το πρώτο μέρος με λίγες φάσεις και τα γκολ να μπαίνουν στο δεύτερο μέρος. Έμειναν πίσω στο σκορ στο 58' αλλά κατάφεραν να ισοφαρίσουν 12 λεπτά αργότερα και πήρε τον βαθμό χάνοντας μάλιστα μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις να κλέψει το ματς. Έχει ένα σερί στα τελευταία 10 ματς 7 νίκες, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα. Παρέμεινε στην πρώτη οκτάδα σε ισοβαθμία με την Καρπι με 47 βαθμούς και είναι μέσα στο κόλπο για τα πλει οφ ανόδου. Εντός έδρας έχει 10 νίκες, 1 ισοπαλία και 5 ήττες. Στα αγωνιστικά δεν υπάρχουν ιδιαίτερα προβλήματα για την σημερινή αναμέτρηση.
Η Κρεμονέζε από την άλλη πλευρά την προηγούμενη αγωνιστική συνέχισε το αρνητικό σερί χωρίς νίκη για 10η αγωνιστική καθώς ηττήθηκε με 1-0 εντός έδρας από την Βίρτους Εντέλα πληρώνοντας ξανά τις πολλές απουσίες που έχει εδώ και καιρό. Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ και δεν μπόρεσε παρά την πίεση της να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας. Παρότι βρέθηκε κάποια στιγμή στις πρώτες θέσεις και μέσα στα πλει οφ ανόδου είναι πλέον στο -6 από τις προνομιούχες θέσεις καθώς έπεσε στην 12η θέση με τους 41 βαθμούς που έχει. Εκτός έδρας έχει 3 νίκες , 10 ισοπαλίες και 3 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός ο στόπερ Ντος Σάντος (22/3), ο μεσοεπιθετικός Πίκολο (24/5), οι φορ Μοκούλου (16/4), Παουλίνιο (16/5) και οι μπακ Ρεντζέτι (29/0). Αλμίτσι (25/0), Προκόπιο (2/0).
Από τη μία έχουμε την Περούτζια με πολύ καλό σερί στα τελευταία 10 ματς την ίδια ώρα που η αντίπαλος της σε αυτά τα ματς αγνοεί την νίκη! Θα πάω με τους γηπεδούχους.