04/02 17:00
Προστέθηκε 2018/04/02 14:08 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: Match Winner @-125 10/10 -10.00

Παιχνίδι για την Τσαμπιονσιπ της Αγγλίας.
Η Μπερτον υποδέχεται την Μιντλεσμπρο σε ένα ματς με μονόπλευρο ενδιαφέρον καθώς η Μπέρτον μάλλον έχει συμβιβαστεί με την ιδέα του υποβιβασμού. Προέρχεται από ήττα στην έδρα της Καρντιφ με 3-1 σε ήττα εντός προγράμματος καθώς η διαφορά ποιότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες είναι μεγάλη. Δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 16' και παρότι ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα δεν μπόρεσε να το κρατήσει και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έκανε η γηπεδούχος το 2-1. Στο δεύτερο μέρος δεν έκανε κάτι σπουδαίο και το γκολ στο 60' από τους Ουαλούς έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες είχε για να πάρει κάτι από το ματς. Έχει να νικήσει από τα τέλη Φεβρουαρίου και μόνο τότε στα τελευταία 13 ματς και με συνδυασμό της νίκη της Σαντερλαντ επί της Ντέρμπι την έφερε στην τελευταία θέση με 30 βαθμούς και στο μείον 6 από την σωτηρία και πολύ δύσκολα θα παίζει του χρόνου στην ίδια κατηγορία. Εντός έδρας έχει 2 νίκες, 3 ισοπαλίες και 13 ήττες.
Η Μιντλεσμπρο προέρχεται και αυτή από ήττα στην έδρα της από την πρωτοπόρο Καρντιφ με 2-1. Δεν ήταν καλή στο πρώτο μέρος, διάστημα που δέχτηκε 2 γκολ και φάνηκε μόνο όταν στο δεύτερο μέρος και στο τελευταίο 20λεπτο βρέθηκε να παίζει με 2 παίχτες παραπάνω αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσεια σε 2-1 στις καθυστερήσεις. Ήταν η πρώτη ήττα μετά από 6 ματς αλλά παραμένει μέσα στην πρώτη εξάδα με 62 βαθμούς και διεκδικεί με αξιώσεις την συμμετοχή της στα πλει οφ ανόδου. Εκτός έδρας έχει 7 νίκες, 5 ισοπαλίες και 7 ήττες.
Η Μπέρτον είναι σε άσχημη κατάσταση ενώ έχει να κερδίσει εντός 15 ματς και σήμερα θα έχει δύσκολο έργο. Η Μπορο αντίθετα είναι σε καλύτερη μοίρα και από αυτήν εξαρτάται το ποιος θα ειναι ο νικητής. Δεν νομίζω να αφήσει την ευκαιρία να πάρει την νίκη.