Horsens v Midtjylland

04/03 19:00
Προστέθηκε 2018/04/03 17:10 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: Match Winner @-125 10/10 +8.00

Για το πρωτάθλημα Δανίας η Χορσενς υποδέχεται την Μίντιλατ. Οι πρώτες έξι ομάδες στην βαθμολογία δημιούργησαν έναν όμιλο και δίνουν δέκα παιχνίδια μεταξύ τους, ξεκινώντας με όλους τους βαθμούς που κατέκτησαν στην κανονική διάρκεια της σεζόν. Η πρώτη παίρνει το πρωτάθλημα ενώ η δεύτερη την συμμετοχή στο προσεχές Γιουρόπα Λιγκ. Η τρίτη μπορεί να βγει μέσω μπαράζ. Βαθμολογία πλέι οφ
Μπρόντμπι 63
Μίντιλαντ 60
Νόρντζελαντ 50
Κοπεγχάγη 47
Ααλμποργκ 36
Χόρσενς 35
Από ισοπαλία 1-1 προέρχεται η Χορσενς στην έδρα της Λιγκμπι στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου. Δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο και στάθηκε τυχερή για να πάει στα αποδυτήρια με το 0-0, ανέβηκε στο δεύτερο και παρότι έμεινε πίσω στο σκορ στο 70', κατάφερε να ισοφαρίσει στο 84' και να πάρει τον βαθμό και την πέμπτη συνεχόμενη ισοπαλία με το ίδιο σκορ ! Τερμάτισε στην 6η θέση και η σαιζόν θεωρείται ήδη επιτυχημένη αν σκεφτεί κανείς πως στόχος ήταν απλά η αποφυγή του υποβιβασμού. Εντός έδρας έχει 4 νίκες, 8 ισοπαλίες και 1 ήττα.
Από νίκη προέρχεται η Μιντιλαντ καθώς επικράτησε εντός έδρας της Σοντέρισκε με 2-1. Προηγήθηκε στο 27' για να φτάσουμε στο 85' και να δεχτεί την ισοφάριση αλλά στις καθυστερήσεις σε μια ύποπτη αδράνεια συνολικά των φιλοξενούμενων έκανε το 2-1 στην κορυφή, αν και υστερεί στην ισοβαθμία με την Μπρόντμπι, λόγω χειρότερης διαφοράς τερμάτων. Εκτός έδρας έχει 8 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες.
Η Χορσενς είναι δυνατή στην έδρα της, άλλωστε έχει μόλις μια ήττα από την σημερινή αντίπαλος της και δεν έχει άγχος για την συνέχεια των πλει οφ. Αντίθετα με την Μιντιλαντ που κυνηγάει μετά από χρόνια το πρωτάθλημα και μετά την χθεσινή νίκη της Μπροντμπι θέλει μόνο νίκη για την φτάσει ξανά στην κορυφή. Θεωρώ πως μπορούν οι φιλοξενούμενοι να κερδίσουν ξανά στην έδρα της Χορσενς και αυτή θα είναι η επιλογή μου.