2018/04/03 19:27 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @-102 10/10

Για την Τσαμπιονσιπ της Αγγλίας και για την 40η αγωνιστική η 1η Γουλβς με 85 βαθμούς υποδέχεται την 18η Χαλ με 40 βαθμούς.
Δεδομένη η άνοδος για τη Γουλβς. Μπορεί μαθηματικά να μην την έχει εξασφαλίσει, αλλά ουσιαστικά δεν γίνεται να τη χάσει καθώς είναι στο συν 13 από την 3η Φούλαμ. Παίζει το καλύτερο ποδόσφαιρο στην κατηγορία. Βρίσκεται στην κορυφή και απέχει πέντε βαθμούς από τη δεύτερη Κάρντιφ στη μάχη του τίτλου. Στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος την Παρασκευή πέτυχε μεγάλη νίκη εκτός έδρας επί της Μίντλεσμπρο με 2-1. Προηγήθηκε στο ημίχρονο 2-0 , στο δεύτερο βρέθηκε με παίχτη λιγότερο στο 56' και με 9 παίχτες στο 76' αλλά άντεξε στην πίεση με την Μπορο απλά να μειώνει στις καθυστερήσεις για το τελικό 2-1. Εντός έδρας έχει 14 νίκες, 3 ισοπαλίες και 2 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός λόγω των κόκκινων καρτων στο προηγούμενο ματς οι Νέβες (M, 36/4) και Ντόχερτι (A,39/4).
Η Χαλ από την άλλη βρίσκεται πάνω από την γραμμή του υποβιβασμού, αλλά η απόσταση είναι μικρή και σε καμία περίπτωση δεν εξασφαλίζει την παραμονή. Με 40 βαθμούς είναι στην 18η θέση, στο συν 6 από την ζώνη του υποβιβασμού. Την προηγούμενη αγωνιστική παραχώρησε ισοπαλία 0-0 στην Αστον Βιλα αν και βάση των ευκαιριών αυτή ήταν πιο κοντά στην νίκη. Έτσι διατήρησε μια απόσταση ασφαλείας από την τελευταία τριάδα και θέλει μερικούς βαθμούς ακόμα για να οριστικοποιήσει την παραμονή της. Εκτός έδρας έχει 3 νίκες , 5 ισοπαλίες και 11 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός οι Οντουμπάχο (A), Εβάντρο (M, 7/1) και Κίνγκζλι (A, 6/0).
Μεγάλο φαβορί για την νίκη οι γηπεδούχοι που ειδικά εντός δύσκολα χάνουν βαθμούς. Περιμένω να μπουν δυνατά και να πάρουν το ματς σκοράροντας αρκετές φορές καθώς η άμυνα της Χαλ δεν έχει ιδιαίτερη ποιότητα. Μπορεί όμως η φιλοξενούμενη να σκοράρει και να έρθει πιο εύκολα το OVER 2,5.