Προστέθηκε 2018/04/03 20:34 | 0 ευχαριστούμε
  • Ναι: 0.0%
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: bet title Yes (Both Teams To Score) @1.900 10/10 -10.00

Μόλις λίγους μήνες μετά τη μεταξύ τους σύγκρουση στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης συγκρούονται, αυτή τη φορά για τα προημιτελικά, Γιουβέντους και Ρεάλ Μαδρίτης. Πρώτος προημιτελικός στο Τορίνο, όπου ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Θα ακολουθήσει ρεβάνς στη Μαδρίτη.
Νίκη 3-1 στο ντέρμπι με την Μιλαν έκανε το Σάββατο το βράδυ η Μεγάλη Κυρία και ένα ακόμα βήμα τίτλου μετά και την γκέλα της Ναπολι. Προηγήθηκε με τον Ντιμπαλα για να ισοφαρίσει ο πρώην Μπονουτσι και εκλεισε το ημίχρονο με το 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο ματς με πολλές φάσεις, πέτυχε 2 ακόμα γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήρε την σπουδαία νίκη. Μεγάλο φαβορί πλέον για ένα ακόμα πρωτάθλημα και στο συν 4 από την δεύτερη Νάπολι. Στο προηγούμενο γύρο στο Τσαμπιονς Λιγκ πήρε την πρόκριση κόντρα στην Τοτεναμ με ισοπαλία 2-2 στο Τορίνο και νίκη 2-1 στην ρεβανς στο Λονδίνο. Στα αγωνιστικά τιμωρημένοι ο ηγετικός χαφ Πιάνιτς και ο στόπερ Μπενατία.
Η Ρεαλ προέρχεται από νίκη για το Ισπανικό πρωτάθλημα με 3-0 χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες στην έδρα της Λας Παλμας. Είχε πολλές αλλαγές στην σύνθεση της καθώς πλέον δεν κυνηγάει κάτι στο πρωτάθλημα και ο μεγάλος στόχος είναι ξανά η κατάκτηση του μεγάλου τροπαίου για τρίτη συνεχόμενη χρονιά. Στο προηγούμενο γύρο απέκλεισε με 2 νίκες την Παρι , 2-1 στην Ισπανια και 3-1 στο Παρίσι και έδειξε πόσο μετράει η βαριά φανέλα της. Στα αγωνιστικά μοναδική απουσία αυτή του τραυματία Νατσο με τον Ζινταν να παίρνει ολους τους παίχτες στην αποστολή στο Τορίνο.
Σπουδαία αναμέτρηση κόντρα σε 2 μεγαθήρια του ευρωπαικού ποδοσφαίρου.Η Γιουβε ξέρει πως αν δεν πάρει αποτέλεσμα θα έχει δύσκολο έργο στην ρεβάνς. Η Ρεαλ από την άλλη πάει για 2 αποτελέσματα. Με την τρομερή ποιότητα που διαθέτουν μπορεί να πάει το ματς παντού και η επιλογή μου θα είναι να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.