2018/04/05 15:10 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @200 10/10

Για την προημιτελική φάση του κυπέλλου η Σοντερισκε θα υποδεχτεί την Μπροντμπι σε μόνο παιχνίδι. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί παράταση κι εφόσον χρειαστεί πέναλτι.
Η Σοντερίσκε έφτασε στα προημιτελικά εύκολα αντιμετωπίζοντας ομάδες χαμηλότερων κατηγοριών με τελευταίο αντίπαλο την ερασιτεχνική Γιαμπερμπουκτ εκτός έδρας και νίκησε με 4-1. Στο πρωτάθλημα ξεκίνησε με ήττα τα πλει αουτ καθώς ηττήθηκε από την Οντενσε εκτός έδρας με 2-1. Δέχτηκε νωρίς γκολ, μόλις στο 6' ενώ μέχρι την συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου είχε δεχτεί και το 2-0. Αντέδρασε στο δεύτερο και μείωσε στο 66' αλλά δεν μπόρεσε στο υπόλοιπο διάστημα να κάνει κάτι καλό και μοιραία ήρθε η ήττα. Βρίσκεται στην 2η θέση του ομίλου με 31 βαθμούς και σε απόσταση ασφαλείας ,στο συν 8 , από την ζώνη υποβιβασμού. Δεν είναι σε καλή κατάσταση ενώ έχει και θέματα με την ομοσπονδία καθώς στην τελευταία αγωνιστική δέχτηκε επίτηδες γκολ στις καθυστερήσεις στο ματς με την Μπροντμπι για να πάει στον δεύτερο όμιλο και να έχει πιο εύκολο έργο στην υπόθεση παραμονής με το θέμα να ερευνάται. Στα αγωνιστικά εκτός ο επιθετικός Ούρε (25/5) και ο αμυντικός Πόουλσεν (17/1).
Πορεία πρωταθλητισμού κάνει φέτος η Μπροντμπι. Είναι πρώτη στο πρωτάθλημα- σε ισοβαθμία με την Μιντιλαντ- και διεκδικεί τον τίτλο μετά από πολλά χρόνια μετά και την νέα νίκη το Σάββατο επί της Αάλμποργκ με 3-0 ενώ θέλει και το κύπελλο που έχασε πέρσι στον τελικό από την Κοπεγχάγη. Πήρε όμως την εκδίκηση της φέτος καθώς την κέρδισε 2 φορές για το πρωτάθλημα ενώ την απέκλεισε και από το κύπελλο στον προηγούμενο γύρο και μάλιστα στην έδρα της με 1-0. Παραμένει χωρίς ήττα στα τελευταία 23 ματς στις εγχώριες διοργανώσεις. Στα αγωνιστικά μοναδική απουσία αυτή του σεντερ φορ Κλιμέντ (24/6).
Μεγάλο φαβορί για την νίκη πρόκριση η Μπροντμπι που είναι σε εξαιρετική κατάσταση. Έχει την ποιότητα να σκοράρει με μεγάλη ευκολία ,αμυντικά όμως δεν είναι τόσο καλή και μπορεί να δεχτεί γκολ σήμερα. Θα έχει γκολ το ματς και αφού δεν αξίζει σαν απόδοση το απλό over ή το 2 θα ρισκάρω στο OVER 3,5.