2018/04/06 20:46 bet title Yes (Both Teams To Score) @-105 10/10

Με την πολύ κρίσιμη αναμέτρηση Λα Κορούνια - Μάλαγα στο «Ριαθόρ» ανοίγει απόψε η αυλαία της 31ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν. Στις δύο τελευταίες θέσεις βρίσκονται οι ομάδες και απόψε θα παίξουν το τελευταίο τους χαρτί για την παραμονή. Οι γηπεδούχοι στην 19η με 20 βαθμούς και την Μάλαγα στην 20η με 17 βαθμούς.
Το πάλεψε όσο μπορούσε στη Μαδρίτη απέναντι στην Ατλέτικο η Λα Κορούνια, όμως τελικά ηττήθηκε 1-0 με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρίες να προηγηθούν, δέχτηκαν το γκολ στο 34', ενώ στην επανάληψη είχαν μια πολύ καλή ευκαιρία για ισοφάρισει. Η Ντέπορ παραμένει χωρίς νίκη εδώ και 15 ματς, ενώ δεν έχει νικήσει στα τελευταία οκτώ με τον Ζέεντορφ στον πάγκο της και σήμερα παίζεται το τελευταίο χαρτί για να προλάβει την παραμονή στην κατηγορία. Στα αγωνιστικά, εκτός θα μείνουν ο μπακ Λουιζίνιο, ο στόπερ Μπόβεδα και ο εξτρέμ Καρτάμπια.
Από τη μεριά της, η Μάλαγα με τη νίκη 1-0 επί της Βιγιαρεάλ την περασμένη αγωνιστική έβαλε τέλος σε ένα αρνητικό σερί 14 αγώνων μακριά από τα τρίποντα. Δίκαιη χαρακτηρίζεται η επικράτηση της, πέτυχε το γκολ με πέναλτι στο 37', ενώ στην επανάληψη είχε καλύτερες φάσεις για να πετύχει κι άλλο τέρμα. Σήμερα, η ομάδα του Γκονθάλεθ θέλει μόνο νίκη για να ελπίζει στην παραμονή της και να φτάσει στην βαθμολογία την σημερινή αντίπαλο της, ενώ στη συνέχεια ακολουθεί το ματς με τη Λεβάντε που θα κρίνει πολλά. Στα αγωνιστικά, εκτός θα μείνουν οι μέσοι Ρέθιο, Κουζμάνοβιτς, Χουάνπι και Ρολόν, οι φορ Πενιαράντα και Ιντέγε, ο εξτρέμ Λεστιέν και ο αμυντικός Γκονθάλεθ.
Ντέρμπι παραμονής ανάμεσα σε 2 κακές ομάδες που δίκαια βρίσκονται στις 2 τελευταίες θέσεις. Όποιος χάσει… χάνεται. Και οι δύο θα αναγκαστούν κάποια στιγμή να βγουν μπροστά να βάλουν το γκολ της νίκης οπότε θα ποντάρω στο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες