2018/04/10 16:03 bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @333 10/10

Παιχνίδι για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος ανάμεσα σε Γκέτεμποργκ και Χάμαρμπι που ξεκίνησαν με νίκες στην πρεμιέρα.
Η Γκέτεμποργκ ξεκίνησε πολύ καλά στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς με εξαιρετική εμφάνιση, κατάφερε να επικρατήσει 3 – 1 της νεοφώτιστης Τρέλεμποργκ. Προηγήθηκε στο 20' αλλά λίγο πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια δέχτηκε στην ισοφάριση. Στο δεύτερο μέρος μπήκε δυνατά και στο 49' πήρε το προβάδισμα και στο 72' με ένα ακόμα γκολ "κλείδωσε" την νίκη και τους 3 πρώτους βαθμούς στο πρωτάθλημα. Στόχος της στο φετινό πρωτάθλημα μετά την άσχημη περσινή σαιζόν η τριάδα και η συμμετοχή στις ευρωπαικές διοργανώσεις. Στα αγωνιστικά δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στην σημερινή αναμέτρηση.
Η Χαμαρμπι ξεκίνησε και αυτή με νίκη στην πρεμιέρα. Αντιμετώπισε εντός έδρας την Σίριους και την κέρδισε εύκολα με 3-1 πετυχαίνοντας τα γκολ σε πολύ κρίσιμα σημεία του ματς με χατ τρικ Χαμάντμ, τα δύο με πέναλτι. Το πρώτο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, το δεύτερο στο ξεκίνημα της επανάληψης και σε φάση που οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίχτες, παρόλα αυτά κατάφεραν να μειώσουν στο 74' και να μείνουν στο ματς αλλά στις καθυστερήσεις έγινε και το 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Στα αγωνιστικά δεν έχει κάποιο πρόβλημα και θα έχει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα. Στην αποστολή τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα, ο επιθετικός Τζούρτζιτς που αποκτήθηκε από την Ραντερς και ο αριστερός χαφ Ζένγκιν από την Εεσκισεχιρσπορ.
Δεν έχουμε φυσικά μεγάλα δείγματα από τις 2 ομάδες αλλά στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος έδειξαν καλά στοιχεία ειδικά στο επιθετικό κομμάτι. Θεωρώ πως οι γηπεδούχοι και λόγω έδρας αλλά και λόγω παράδοσης έχουν το προβάδισμα για την νίκη καθώς οι ενδείξεις δείχνουν ότι φέτος μπορούν να κάνουν πολύ καλή πορεία. Περιμένω από την Χάμαρμπι να τους βάλει δύσκολα και να σκοράρει μια φορά. Επιλογή μου είναι το 1 & GG