2018/04/10 20:05 bet title Over (Goals Over/Under 1st Half 1.5) @-111 10/10

Μεγάλη ρεβάνς στο Ετιχαντ για την προημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ όπου ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση νίκης της Σίτι με 3-0 οι ομάδες οιδηγούνται σε παράταση.
H Σίτι στο χειρότερο σημείο τις σεζόν πραγματοποίησε κακή εμφάνιση στο Ανφιλντ γνωρίζοντας βαριά ήττα με 3-0. Μάλιστα και τα τρία γκολ τα δέχτηκε στο πρώτο μέρος. Προσπάθησε να αντιδράσει στη συνέχεια ψάχνοντας απεγνωσμένα ένα γκολ, αλλά δεν τα κατάφερε. Εμφανώς επηρεασμένη από αυτή την ήττα στο τοπικό ντέρμπι με τη Γιουνάιτεντ για την Πρέμιερ Λιγκ. Παρότι προηγήθηκε με 2-0 έβγαλε κούραση στην επανάληψη και τελικά έχασε με 3-2. Το πρωτάθλημα το έχει πάρει εδώ και μήνες, αλλά ο μεγάλος στόχος παραμένει το Τσάμπιονς Λιγκ. Στα αγωνιστικά μετά και την επιστροφή του Αγκουέρο θα είναι πλήρης.
Τρελά πράγματα στον αγωνιστικό χώρο του Ανφιλντ. Έπαιξε μπαλαρα ειδικά στο πρώτο μέρος και διελυσε τη Σίτι με 3-0 στον πρώτο προημιτελικό η ομάδα του Κλοπ. Ο Σαλάχ σκοράρει συνέχεια πραγματοποιώντας πολύ καλή σεζόν . Από κοντά και ο επίσης φορμαρισμένος Φιρμίνο. Στο πρωτάθλημα έπαιξε με την Εβερτον σε ένα ακόμα σκληρό τοπικό ντέρμπι και έδειξε ξεκάθαρα να συμβιβάζεται με το τελικό 0-0. Ηταν προσεκτική και προσπάθησε να μην σπαταλήσει πολλές δυνάμεις. Ολη τη σεζόν αποτελεί η σημερινή ρεβάνς. Αυτοσκοπός η πρόκριση. Διαθέτει την καλύτερη επίθεση του Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ συμπλήρωσε 13 αγώνες δίχως ήττα στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. Στα αγωνιστικά εκτός ο βασικός μέσος Χέντερσον (22/1).
Μία από τις μεγαλύτερες ανατροπές στην ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ ψάχνει απόψε η Μάντσεστερ Σίτι μετά το εις βάρος της 3-0 από τη Λίβερπουλ στον πρώτο προημιτελικό. Θα ανοιχτεί η Σίτυ από το πρώτο λεπτό για να βρει ένα γρήγορο γκολ και θα αφήνει κενά πίσω που μπορεί να τα εκμεταλλευτεί η Λιβερπουλ και να σκοράρει. Θα έχει γκολ το ματς αλλά η επιλογή μου θα είναι το OVER 1,5 στο ημίχρονο.