2018/04/12 18:15 bet title Yes (Both Teams To Score) @120 10/10

Αγώνας ρεβάνς για την προημιτελική φάση του Γιουρόπα Λιγκ στο Ζοσέ Αλβαλάδε ανάμεσα σε Σπόρτινγκ και Ατλέτικο. Ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Στο πρώτο ματς 2-0 υπέρ της Ατλέτικο.
Δεν άξιζε ένα καθαρό εις βάρος της 2-0 η Σπόρτινγκ στον πρώτο αγώνα. Βρέθηκε να κυνηγάει μόλις στο πρώτο λεπτό, δέχτηκε ακόμα ένα γκολ στο πρώτο μέρος, πάλεψε στην επανάληψη, αλλά δεν κατάφερε τουλάχιστον να μειώσει. Είχε πάντως δύο μεγάλες ευκαιρίες στο τελευταίο τέταρτο. Όλοι δηλώνουν αποφασισμένοι για τη μεγάλη ανατροπή απόψε παρότι το κλίμα δεν είναι καλό μετά την κόντρα παικτών προέδρου το τελευταίο διάστημα, με τον κόσμο να στρέφεται υπέρ των ποδοσφαιριστών. Στο πρωτάθλημα κέρδισε την Πάκος με 2-0, αλλά η διαφορά των έξι βαθμών από την κορυφή να παραμένει και δύσκολα θα προλάβει τον τίτλο. Στα αγωνιστικά εκτός ο πρώτος σκόρερ Μπας Ντοστ (25/24) και ο μπακ Κοεντράο (20/1).
Με τους Κόκε και Γκριζμάν να σκοράρουν στο πρώτο ημίχρονο έκαμψε την αντίσταση της Σπόρτινγκ και κρατάει σφιχτά την υπόθεση πρόκριση η Ατλέτικο. Αν είναι σοβαρή δύσκολα θα μπει σε περιπέτειες για να αποκλειστεί. Εχει την απαιτούμενη εμπειρία να διαχειριστεί δύσκολες καταστάσεις. Στο πρωτάθλημα έκανε πρόβα τζενεράλε κόντρα στη Ρεάλ στο τοπικό ντέρμπι της Μαδρίτης μένοντας στο 1-1 στο Μπερναμπέου. Μέτριο ματς με τα δύο γκολ να μπαινουν στο δεύτερο ημίχρονο, προηγήθηκε η Ρεαλ στο 53 και 4' αργότερα έκανε η Ατλέτικο το 1-1. Έτσι παρέμεινε στην 2η θέση με 68 βαθμούς, στο μείον 11 από την πρώτη Μπαρτσελόνα και έχει εξασφαλίσει την συμμετοχή στο επόμενο Γιουροπα Λιγκ. Στα αγωνιστικά δεν έχει κάποια απουσία.
Η Σπόρτινγκ εντός είναι δυνατή και μπορεί να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες που θα της παρουσιαστούν και να σκοράρει, πράγμα που δεν έκανε στο πρώτο ματς. Η Ατλέτικο από την άλλη έχει την ποιότητα μπροστά να σκοράρει και αυτή και να καθαρίσει και την πρόκριση. Θα επιλέξω να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.