2018/04/15 15:13 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @-110 10/10

Το μεγάλο ντέρμπι της κοιλάδας του Ρουρ και το μεγαλύτερο στην χώρα ανάμεσα σε Σάλκε και Ντόρτμουντ κλέβει την παράσταση απόψε στην Μπουνστεσλίγκα. Οι δύο ομάδες παλεύουν για την τετράδα καθώς τους χωρίζει μόλις ένας βαθμός, Σάλκε 2η με 52 βαθμόυς και 3η η Ντορτμουντ με 51.
Από ήττα σοκ στο Αμβούργο προέρχεται η Σάλκε με 3-2. Ξεκίνησε ιδανικά το ματς καθώς στο 9' άνοιξε το σκορ αλλά λίγα λεπτά αργότερα δέχτηκε το 1-1. Γλύτωσε και δεύτερο γκολ μέχρι το ημίχρονο αλλά όχι και στις αρχές του δευτέρου , ισοφαρίζει 10' αργότερα αλλά η άμυνα της συνέχισε να κάνει νερά και στο 84' δέχτηκε και το 3-2. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα μετά από 6 σερί νίκες της και πλέον μείωσαν στον πόντο η σημερινή της αντίπαλος και η Λεβερκούζεν στην μάχη της δεύτερης θέσης αλλά έχει μια καλή απόσταση από τη 5η Χοφενχαιμ ,στο συν 5, οπότε δύσκολα θα κινδυνέψει για την τετράδα που δίνει συμμετοχή στους ομίλους του Τσαμπιονς Λιγκ. Εντός έδρας έχει 8 νίκες , 4 ισοπαλίες και 2 ήττες.
Από νίκη προέρχεται η Μπορούσια καθώς επιβλήθηκε άνετα 3-0 εντός έδρας της Στουτγάρδης και έδειξε να ξεπέρασε την συντριβή στο Μόναχο από την Μπαγερν. Σκόραρε λίγο πριν το ημίχρονο το πρώτο γκολ και στο δεύτερο χωρίς άγχος πέτυχε τα άλλα δύο τέρματα για να πάρει την πολύτιμη νίκη. Βρίσκεται μέσα στην τετράδα και την συμμετοχή στην μεγάλη διοργάνωση των πρωταθλητών χωρίς όμως να έχει εξασφαλίσει κάτι ακόμα αλλά με νίκη σήμερα μπορεί να κλειδώσει ακόμα και την δεύτερη θέση. Εκτός έδρας έχει 6 νίκες , 5 ισοπαλίες και 3 ήττες.
Μεγάλο ντέρμπι με αντιπαλότητα από δύο ομάδες που σκοράρουν ευκολία και συνήθως στα μεταξύ τους ματς έχει γκολ και θέαμα. Στον πρώτο γύρο άλλωστε σημειώθηκαν 8 γκολ (4-4). Και σήμερα περιμένω αρκετά γκολ. OVER 2,5 θα επιλέξω.