2018/04/17 14:05 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @-114 10/10

Ημιτελική φάση του Κυπέλλου, διπλοί αγώνες, σε ισχύ το εκτός έδρας γκολ. Στο πρώτο ματς στην Νεα Σμύρνη επικράτησε ο Παοκ εύκολα με 3-1. Χωρίς κόσμο λόγω τιμωρίας το παιχνίδι.
Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν και το Σάββατο για το πρωτάθλημα. Εύκολη νίκη για τους γηπεδούχους καθώς στα πρώτα δευτερόλεπτα, μπήκαν μπροστά στο σκορ, στο 15’ έγινε το 2 – 0 ενώ γενικότερα στο πρώτο ημίχρονο, ήταν σαν να έπαιζε μόνος του, αφού δημιουργούσε πολλές ευκαιρίες . Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τις ομάδες να σκοράρουν από μια φορά για να διαμορφωθεί το τελικό 3-1. Με τα ισχύοντα δεδομένα και σε αναμονή της απόφασης της δευτεροβάθμιας επιτροπής, ο ΠΑΟΚ είναι εκτός διεκδίκησης πρωταθλήματος, οπότε η κατάκτηση του Κυπέλλου είναι για τον σύλλογο κάτι που το θέλουν πολύ και για αρκετούς λόγους. Στα αγωνιστικά χωρίς σημαντικές απουσίες, καθώς δεν υπολογίζονται μόνο οι Μαλεζάς, Ρέι, Μουλέν που δεν είναι βασικοί.
Δεν μπορεί να έχει το μυαλό του στο Κύπελλο ο Πανιώνιος, από τη στιγμή που το σκορ του πρώτου αγώνα ήταν καταδικαστικό για τις ελπίδες του. Ήττα με 3 – 1 στη Νέα Σμύρνη και το υπέρ του γκολ το πέτυχε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, όταν ο ΠΑΟΚ είχε ήδη χάσει πολλές ευκαιρίες για να βάλει περισσότερα γκολ. Μία από τα ίδια και για το ματς πρωταθλήματος του Σαββάτου στην άδεια Τούμπα. Μόλις στο 2’ δέχθηκε γκολ και ουσιαστικά δεν μπήκε ποτέ στη διεκδίκηση αποτελέσματος στο ματς. Το μυαλό του στρέφεται στο πρωτάθλημα, θέλοντας έστω και στο τέλος να πάρει την 5η θέση αλλά σίγουρα δεν έχει εύκολο έργο. Στα αγωνιστικά εκτός ο αμυντικός χαφ Σιώπης (22/0), ο επίσης μπακ Βλάχος (31/0), ο στόπερ Γιοατά (23/1) , ο μεσοαμυντικός Ουάσινγκτον (16/0)και ο δανεικός από τον ΠΑΟΚ, φορ Λάμπρου (31/8).
Ο Πανιώνιος μάλλον θα έχει πολλές αλλαγές και απλά θέλει να τελειώνει με το κύπελλο. Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ σε κάθε παιχνίδι του θέλει να δίνει απαντήσεις για ότι έχει γίνει εκτός αγωνιστικού χώρου. OVER 2,5 η επιλογή μου.