2018/04/19 18:14 bet title Yes (Both Teams To Score) @-105 10/10

Για το πρωτάθλημα της Πρεμιερ Λιγκ της Αγγλίας η Μπερνλι υποδέχεται την Τσέλσι στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής.
Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η ομάδα της Μπέρνλι. Το Σάββατο πέτυχε μια ακόμα νίκη, 5η συνεχόμενη, στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Λέστερ με 2-1 και φτάνοντας τους 52 βαθμούς και την 7η θέση κάνει όνειρα για ευρωπαική συμμετοχή. Μπήκε φουριόζα στο ματς και στα πρώτα 9' είχε σκοράρει 2 φορές παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα. Αρκετές φάσεις στην συνέχεια του ματς για να φτάσουν στο 72΄και να μειώσει η Λεστερ σε 2-1 σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του ματς. Στο μείον 2 από την 6η θέση που δίνει σίγουρα ευρωπαική συμμετοχή, υπο προυποθέσεις και η 7η αν δεν κατακτήσει το κύπελλο η Σαουθάμπτον. Εντός έδρας έχει 7 νίκες , 4 ισοπαλίες και 5 ήττες. Στα αγωνιστικά οι μέσοι Ντεφούρ (24/1), Αρτερ (18/2), Μπρέιντι (15/1) και ο αμυντικός Μι (29/0).
Με δύο πρόσωπα παρουσιάστηκε στο Σαουθάμπτον το Σαββατο η Τσέλσι. Στα πρωτα 70 λεπτά αγνώριστη έχανε με 2-0 δεχόμενη από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο αλλά στα τελευταία 20 λεπτά έκανε την μεγάλη ανατροπή και με την είσοδο του Ζιρού στο ματς που ουσιαστικά γύρισε μόνος του το ματς πήρε την νίκη με 3-2. Στο πρωτάθλημα δεν έχει να κυνηγήσει κάτι ουσιαστικό, αφού το Champions League δεν το προλαβαίνει, ενώ δεν γίνεται να πέσει και από τις θέσεις του Europa League με την 5η θέση και τους 60 βαθμούς παρά την χθεσινή γκέλα της Τότεναμ και την διαφορά στους 8 βαθμούς μεταξύ τους. Η προσοχή έχει στραφεί στο Κύπελλο, όπου την Κυριακή θα αντιμετωπίσει τη Σαουθάμπτον, στον ημιτελικό της διοργάνωσης. Εκτός έδρας έχει 7 νίκες , 6 ισοπαλίες και 4 ήττες. Στα αγωνιστικά αναμένονται αλλαγές στην ενδεκάδα από τον Κοντε εν όψη και του ημιτελικού του κυπέλλου.
Σε πολύ καλή κατάσταση η Μπέρνλι , μπορεί να βάλει δύσκολα στην Τσελσι που θα έχει το μυαλό της και στο κύπελλο. Θα ποντάρω στο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες. GG