2018/04/22 11:40 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @110 10/10

Για το πρωτάθλημα Νορβηγίας η Ρόζενμποργκ υποδέχεται την Σταρτ για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νορβηγίας.
Η μόνιμη πρωταθλήτρια πέτυχε την προηγούμενη αγωνιστική την πρώτης της εκτός έδρας νίκη για το πρωτάθλημα. Νίκησε την Μπόντο Γκλιμτ με 1-0. Δεν έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση αλλά ήταν αρκετά καλή ώστε να πάρει την νίκη. Το μοναδικό γκολ της συνάντησης το πέτυχε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47' με τον Σοντερλουντ. Δεύτερο συνεχόμενο ματ που δεν δέχτηκε γκολ όταν στα πρώτα 3 ματς είχε δεχτεί σε όλα. Με αυτή την νίκη βρίσκεται στην 6η θέση με 8 βαθμούς. Μεσοβδόμαδα έπαιξε με πιτσιρικάδες κόντρα στην ερασιτεχνική Τριγκ/Λάντε στο κύπελλο και νικώντας με 4-2 πέρασε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Εντός έδρας στα 2 πρώτα ματς έχει 1 νίκη και 1 ισοπαλία. Στα αγωνιστικά εκτός ο βασικός χαφ Τρόντσεν (5/0) και ο Αντεγκπένρο (μέσος, 2/1).
Η Σταρ προέρχεται από συντριβή εντός έδρας από την Βαλερένγκα με 6-1! Μπορεί να δυσκόλεψε πολύ το έργο της όταν έμεινε με 10 παίχτες με την συμπλήρωση του πρώτου πενταλέπτου στο ματς αλλά η εμφάνιση της ήταν τόσο τραγική που θα μπορούσε να είχε δεχτεί και άλλα τέρματα αν η αντίπαλος της δεν κατέβαζε ταχύτητα στα τελευταία 20 λεπτά. Έχανε στο 25' 2-0, μείωσε λίγα λεπτά αργότερα και στο δεύτερο ημίχρονο στο διάστημα 51'-70' δέχτηκε τα άλλα 4 γκολ. Βρίσκεται στην τελευταία θέση με 3 βαθμούς και υπάρχει έντονη γκρίνια από τον κόσμο της. Μεσοβδόμαδα επιβλήθηκε της ερασιτεχνικής Βιγκορ με 8-1 και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου. 2 ήττες σε ισάριθμα ματς έχει στις εξόδους της στο πρωτάθλημα. Εκτός οι Χόλινγκεν (μέσος, 0/0), Αασε (μέσος, 0/0), Μπόρουφσεν (μέσος, 1/0), Σέγκμπεργκ (μέσος, 0/0), Ρόμπσταντ (αμυντικός, 1/0), Λάρσεν (αμυντικός, 4/0).
Δεν τίθεται θέμα για το ποιος θα είναι ο νικητής της σημερινής αναμέτρησης. Περιμένω ξέσπασμα των γηπεδούχων με πολλά γκολ. OVER 3,5.