04/22 18:30
Προστέθηκε 2018/04/22 13:22 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @102 20/10 +20.40

Φιέστα σήμερα στο Μαντσετσερ με την Σίτυ να υποδέχεται την Σουόνσι για την 35η αγωνιστική της Πρεμιερ Λιγκ.
Από σπουδαία νίκη περισσότερο γοήτρου προέρχεται η γηπεδούχος το προηγούμενο Σάββατο καθώς επιβλήθηκε της Τοτεναμ στο Λονδίνο με 3-1. Μπήκε φουριόζα και αφού έχασε 2 ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο πήρε διαφορά 2 τερμάτων στο διάστημα 21' - 23' και το μόνο που κατάφερε η γηπεδούχος ήταν να σκοράρει λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους. Ιδιος ρυθμός και στο δεύτερο ημίχρονο με την Σίτυ να είναι πολύ καλύτερη και να χάνει ευκαιρίες μέχρι το 73' που έκανε το 3-1 και ήταν και το τελικό σκορ. Μετά και την γκέλα της Μαντσεστερ την επόμενη μέρα έχει εξασφαλίσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα. Εντός έδρας έχει 14 νίκες , 2 ισοπαλίες και 1 ήττα. Στα αγωνιστικά εκτός ο σέντερ φορ Αγουέρο (25/21), ο μέσος Φερναντίνιο (30/3) και ο ο μπακ - χαφ Μεντί (4/0).
Η Σουόνσι πήρε σημαντικό βαθμό στην μάχη που δίνει για την παραμονή στην έδρα της κόντρα στην Έβερτον με 1-1. Έκανε καλή εμφάνιση αλλά στάθηκε άτυχη καθώς λίγα λεπτά πριν λήξει το ημίχρονο έμεινε πίσω στο σκορ. Πίεσε στο δεύτερο και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 72' σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του ματς. Βρίσκεται στην 17η θέση με 33 βαθμούς , στο συν 5 από την ζώνη υποβιβασμού και στα υπόλοιπα ματς θέλει ουσιαστικά 5 βαθμούς για να σωθεί οριστικά. Εκτός έδρας έχει 2 νίκες , 6 ισοπαλίες και 9 ήττες. Εκτός από την σημερινή αναμέτρηση ο αναπληρωματικός εξτρέμ Νάρσινγκ (16/1, 11 αλλ.) και πολλοί μακροχρόνιοι.
Φιέστα για την Σίτυ που θα πανηγυρίσει τον τρίτο της τίτλο στα τελευταία 7 χρόνια και θα θέλει να πετύχει μια ακόμα νίκη με πολλά γκολ. Μπορεί να βοηθήσει και η Σουόνσι σε αυτό και να δούμε ματς με πολλά τέρματα. OVER 3,5