2018/04/22 14:12 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @150 20/10

Παιχνίδι για το πρωτάθλημα Δανίας και για τα πλει οφ τίτλου με την 4η Νορτζελαντ με 54 βαθμούς να υποδέχεται την 1η Μπροντμπι με 69 βαθμούς.
Η Νορτζελαντ προέρχεται από ισοπαλία 2-2 εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Χορσενς. Προηγήθηκε στο 25΄ αλλά δέχτηκε την ισοφάριση μόλις 5’ αργότερα και με το 1-1 πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Στο τελευταίο δεκάλεπτο είχαμε από ένα γκολ για κάθε πλεύρα για να διαμορφωθεί το τελικό 2-2. Μετά και την χθεσινή νίκη της Κοπεγχάγης επι της Χορσενς η διαφορά τους μειώθηκε στον πόντο στην μάχη που δίνουν για την κατάληψη της 3ης θεσης που δίνει ευρωπαική συμμετοχή. Εντός έδρας έχει 9 νίκες , 3 ισοπαλίες και 1 ήττα. Στα αγωνιστικά εκτός λόγω τραυματισμού ο αριστερός μπακ Πάτρικ ντα Σίλβα (11/0), ο ακραίος επιθετικός Αμόν (6/1), ο επιθετικός Ντόνιοχ (8/5) και ο κεντρικός αμυντικός Νέλσον (28/1)
Η Μπρόντμπι πέτυχε νίκη τίτλου στην έδρα της Μιντιλαντ και έγινε το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2 τέρματα στο πρώτο εικοσάλεπτο , μείωσε στο 28’ , γκολ που τις έδωσε την ψυχολογία ότι είναι ακόμα μέσα στο ματς και στο δεύτερο μέρος σε ένα εκπληκτικό τελευταίο δεκάλεπτο πέτυχε 2 τέρματα ολοκληρώνοντας την μεγάλη ανατροπή. Έμεινε πλέον μόνη στην πρώτη θέση με 69 βαθμούς , 3 περισσότερους από την δεύτερη Μινιλαντ και είναι στο χέρι της η κατάκτηση του τίτλου μετά από αρκετά χρόνια. Εκτός έδρας έχει 7 νίκες, 4 ισοπαλίες και 2 ήττες. Στα αγωνιστικά ο επιθετικός Βίλτσεκ (25/11) και ο Κλίμεντ (24/6).
Τοπικό ντέρμπι με τις δύο ομάδες να θέλουν την νικη για τους δικούς τους λόγους. Από την μια οι γηπεδούχοι είναι δυνατή στην έδρα τους αλλά από την άλλη η Μπροντμπι δείχνει εφτάψυχη και γυρνάει 2 συνεχόμενες αγωνιστικές ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο. Βλέπω μεγάλη μάχη με γκολ . OVER 3,5 επιλογή μου.