Bordeaux v Paris SG

04/22 22:00
Προστέθηκε 2018/04/22 20:19 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @125 10/10 -10.00

Πρωτάθλημα Γαλλίας με την Μπορντο να υποδέχεται την πρωταθλήτρια Παρι για την 34η αγωνιστική.
Από μεγάλη εκτός έδρας νίκη προέρχεται η Μονπελιε καθώς επιβλήθηκε με 3-1 της Μονπελιέ κάνοντας και πολύ καλή εμφάνιση. Προηγήθηκε στο 9' σκορ που κράτησε χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία μέχρι το ημίχρονο και στην επανάληψη μπήκε εξίσου δυνατά και έκανε το 2-0 στο 49' κάνοντας την ζωή της πιο εύκολη και στο 78' έδωσε με το τρίτο γκολ τόνο θριάμβου. Το μόνο που κατάφερε η γηπεδούχος ήταν να μειώσει στο 88' με το γκολ της τιμής. Δεύτερη συνεχόμενη νίκη μετά και από αυτή με την Λιλ ελπίζει σε έξοδο στην Ευρώπη εφόσον ανοίξει όπως όλα δείχνουν και η έκτη θέση. Είναι στην 10η θεση με 43 βαθμούς και με νίκη σήμερα μπορεί να ελπίζει. Εντός έδρας έχει 7 νίκες , 4 ισοπαλιες και 5 ήττες. Στα αγωνιστικά δεν έχει κάποια βασική απουσία.
Η Παρί έκανε φύλο και φτερό την προηγούμενη αγωνιστική την Μονακο. Την υποδέχτηκε στο Παρίσι και την φιλοδώρησε με εφτάρα (7-1) παίρνοντας και μαθηματικά το πρωτάθλημα. Στο πρώτο μισάωρο είχαν κι όλας σκοράρει 4 φορές και γενικά έβαζαν γκολ όποτε ήθελαν! Μεσοβδόμαδα στον ημιτελικό του κυπέλλου με την Καεν συνάντησαν περισσότερες δυσκολίες αλλά επικράτησαν τελικά με 3-1 και πέρασαν στον τελικό της διοργάνωσης. Προηγήθηκε στο 25' έχοντας νωρίτερα αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει, ισοφαρίστηκε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου , ίδιο σκηνικό στην επανάληψη με τους Παριζιάνους να χάνουν αρκετές ευκαιρίες μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο διάστημα που πέτυχαν 2 γκολ. Εκτός έδρας στο πρωτάθλημα έχει 11 νίκες , 3 ισοπαλίες και 2 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός Βεράτι (22/0) Νεϊμάρ (20/19) και Ντι Μαρία (Μ, 27/11) .
Η Παρί κάνει πάρτι στην Γαλλία και σκορπάει όποιον αντίπαλο βρει μπροστά της. Και σήμερα περιμένω ίδιο σκηνικό και θα πάω στα πολλά γκολ. Ίσως βοηθήσει σκοράροντας και η Μπορντό. OVER 3,5.