Augsburg v Schalke

05/05 16:30
Προστέθηκε 2018/05/05 12:00 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @108 10/10 +10.80

Για το πρωτάθλημα Γερμανίας η Βολφσμπουργκ υποδέχεται την Σάλκε στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Αδιάφορη πλέον η ομάδα της Αουγκσμπουργκ με τους 41 βαθμούς και στην 11η θέση αλλά παλεύει όλα τα ματς άσχετα αν εξασφάλισε πριν μερικές αγωνιστικές την παραμονή της. Την προηγούμενη αγωνιστική πήρε ισοπαλία 2-2 από την Χέρτα στο Βερολίνο. Προηγήθηκε στο 32', με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού πέτυχε και δεύτερο γκολ αλλά μετά σαν να χαλάρωσε και στο τελευταίο δεκάλεπτο δέχτηκε δύο γκολ και αντί για το τρίποντο περιορίστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας. Τελευταίο εντός έδρας ματς για φέτος θα προσπαθήσει να πάρει τη νίκη για να ευχαριστήσει και τους φιλάθλους της για την συμπαράσταση όλη την χρονιά. Εντός έδρας είχε 6 νίκες , 4 ισοπαλίες και 6 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός ο μέσος Χέλερ (24/0), ο δεξιός μπακ Φράμπεργκερ (9/0) και ο μεσοεπιθετικός Κου (28/2).
Μια ανάσα , για την ακρίβεια, έναν βαθμό και απο τη μαθηματική εξασφάλιση της τετράδας και της συμμετοχής στους ομίλους του προσεχές Τσαμπιονς Λιγκ βρίσκεται η Σαλκε με τους 57 βαθμούς και την δεύτερη θέση που έχει μετά από 32 αγώνες. Προέρχεται από ισοπαλία εκτός έδρας 1-1 με την Γκλαντμπαχ την προηγούμενη αγωνιστική αποτέλεσμα που βάση των συνθηκών κρίνεται επιτυχία. Εμεινε με 10 παίχτες από το 12' , δέχτηκε το γκολ στο 32' αλλά ισοφάρισε με το κλείσιμο του ημιχρόνου. Στο δεύτερο δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και κράτησε με ευκολία τον βαθμό. Εκτός έδρας έχει 7 νίκες , 4 ισοπαλίες και 5 ήττες. Στα αγωνιστικά τιμωρημένος ο χαφ Μπενταλέμπ (16/4), τραυματίες ο στόπερ Νάστασιτς (24/0) και ο φορ Εμπολό (21/3).
Παιχνίδι ουσιαστικά αδιάφορο ειδικά για τους γηπεδούχους ενώ η Σαλκε θέλει έναν βαθμό για είναι και τυπικά στην τετράδα. Θεωρώ πως θα δούμε παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες , ανοιχτό σε φάσεις και θα ποντάρω στο να μπουν πάνω από 2,5 γκολ.