2018/05/06 12:25 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @-114 10/10

Για το πρωτάθλημα Ολλανδίας και την τελευταία αγωνιστική η Εξελσιορ θα υποδεχτεί τον Αγιαξ σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά και για τις δύο ομάδες παιχνίδι.
Οι γηπεδούχοι έκαναν μια αρκετά καλή χρονιά και σώθηκαν πολύ εύκολα ενώ κάποια στιγμή έκαναν και όνειρα για συμμετοχή στα πλει οφ. Την προηγούμενη αγωνιστική έκανα άσχημη εμφάνιση και έχασαν 4-0 στην έδρα της Γκρονιγκεν. Δεν μπήκε ποτέ στο ματς, δεν πάλεψε και δεχόμενη από 2 γκολ σε κάθε ημίχρονο υπέστη μια από τις πιο βαριές φετινές ήττες. Έτσι με αυτή την ήττα απώλεσε και τις τελευταίες λιγες ελπίδες που είχε για συμμετοχή στην πρώτη 8αδα και τα πλει οφ. Βρίσκεται στην 10η θέση με 44 βαθμούς. Εντός έδρας έχει 3 νίκες, 5 ισοπαλίες και 8 ήττες. Στα αγωνιστικά έχει δύο βασικές απουσίες καθώς ο αριστερός μπακ Μάσοπ (26/5) και ο ακραίος επιθετικός Μπράουνς (27/5) είναι τραυματίες.
Ο Άγιαξ απογοήτευσε την φετινή χρονιά καθώς δεν πέτυχε κανέναν από τους στόχους του. Δεν προχώρησε στην Ευρώπη , απέτυχε στο κύπελλο και μάλιστα έμεινε εκτός από την Τβεντε που υποβιβάστηκε ενώ στο πρωτάθλημα κυνηγούσε από την αρχή την Αιντχόφεν αλλά δεν μπήκε ουσιαστικά στην διεκδίκηση του και περιορίστηκε στην δεύτερη θέση. Την εξασφάλισε την προηγούμενη αγωνιστική με την νίκη επί της Αλκμααρ εντός έδρας με 3-0.Με αυτή την νίκη έφτασε τους 76 βαθμούς. Έβγαλε πολλές φάσεις και σκόραρε μια στο πρώτο μέρος και δύο στην επανάληψη και κέρδισε εύκολα και δίκαια. Μόνο για το γόητρο θα παίξει σήμερα. Εκτός έδρας έχει 10 νίκες, 3 ήττες και 3 ισοπαλίες. Στα αγωνιστικά εκτός οι αμυντικοί Φιρχέφερ (12/2), Φέλτμαν (30/1), Φρένκι ντε Γιονγκ (22/0), Σινκχράφεν (4/0) και ο εκτός ομάδας εδώ και καιρό ακραίος επιθετικός Γιουνές (13/1).
Αδιάφορο ματς και για τις δύο ομάδες και μπορούν να απολαύσουν το παιχνίδι χαρίζοντας στους φιλάθλους γκολ και θέαμα. Η επιλογή μου είναι το OVER 3,5.