2018/05/07 18:27 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @-114 10/10

Με την Μιντιλαντ να υποδέχεται την Νόρντζελαντ κλείνει η αυλαία της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Δανιας για τα πλει οφ πρωταθλητή.
Όσο ζει ελπίζει! Η Μιντιλαντ το παλεύει ακόμα και θέλει σήμερα την νίκη και με πολλά γκολ αν γίνεται για να εκμεταλλευτή την χθεσινή απώλεια βαθμών της πρώτης Μπροντμπι στην έδρα της Κοπεγχάγης. Προέρχεται από νίκη εντός έδρας επί της Ααλμποργκ με 3-0. Ήταν καλύτερη και μέχρι το ημίχρονο είχε προβάδισμα 2 τερμάτων και με ένα ακόμα στο τελευταίο δεκάλεπτο πέτυχε μια εύκολη νίκη. Εφτασε τους 73 βαθμούς , 6 πίσω από την κορυφή και με νίκη σήμερα έχει την ευκαιρία να μειώσει στο τρίποντο και να αυξήσει τις όποιες ελπίδες της. Εντός έδρας έχει φέτος 13 νίκες , 1 ισοπαλία και 2 ήττες. Εκτός παραμένουν ο βασικός στόπερ Κόρτσμαρ (22/2) κι ο αναπληρωματικός χαφ Χασάν (13/0).
Σε ναυάγιο κινδυνεύει να εξελιχτεί η χρονιά για τη Νόρντζελαντ, καθώς ενώ έμοιαζε σχεδόν εξασφαλισμένη η έξοδος στην Ευρώπη, πλέον κινδυνεύει να μείνει εκτός. Μετά τη χθεσινή ισοπαλία της Κοπεγχάγης έχει την ευκαιρία να την φτάσει στην 3η θέση, ενώ περιμένει και τον τελικό του Κυπέλλου, καθώς αν το κατακτήσει η Μπροντμπι, θα δώσει και η 4η θέση ευρωπαϊκό εισιτήριο (μέσω μπαράζ). Την προηγούμενη αγωνιστική έχασε στην έδρα της Μπροντμπι με 3-1. Προηγήθηκε στο 16' αλλά δεν το κράτησε πολύ, 4' αργότερα δέχτηκε την ισοφάριση αλλά στο δεύτερο δεν άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων και δέχτηκε 2 ακόμα τέρματα. Είναι στην 4η θέση με 54 βαθμούς ενώ έχει μόλις μία νίκη στα 6 ματς της φάσης του ομίλου.
Εκτός έδρας έχει 6 νίκες , 3 ισοπαλίες και 7 ήττες. Εκτός ο αναπληρωματικός αμυντικός Όκιστ (12/0), ο αναπληρωματικός επιθετικός Μίκελσεν (12/1) κι ο επίσης αναπληρωματικός χαφ Πέτρι (10/1).
Φύση επιθετικές ομάδες και οι δύο, από την αρχή της χρονιάς προσφέρουν γκολ και θέαμα και το ίδιο αναμένω και σήμερα ειδικά από την στιγμή που σε καμία δεν κάνει η ισοπαλία. OVER 3,5