2018/05/07 20:56 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @-108 10/10

Για την 38η αγωνιστική της δεύτερης του Ισπανικού πρωταθλήματος η Γρανάδα υποδέχεται την Ραγιο Βαγιεκάνο.
Οι γηπεδούχοι μετά από 37 ματς είναι στην 10η θέση με 55 βαθμούς και έχουν μείνει πίσω από τις πρώτες θέσεις και τις ομάδες που πάνε για άνοδο. Λογικό αν δει κανείς τα αποτελέσματα των τελευταίων αγωνιστικών καθώς στις πρόσφατες 9 έχει μόλις μια νίκη! Αποτελέσματα που έφεραν την αλλαγή στον πάγκο 1,5 μόλις μήνα μετά από την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας από τον Πέδρο Μορίγια. Στο τελευταίο του ματς στην Ουεσκα έχασε με 2-1 παρότι προηγήθηκε στο σκορ στο 20', δέχτηκε την ισοφάριση λίγα λεπτά αργότερα και στις αρχές του δευτέρου οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς και άφησαν την Γρανάδα χωρίς βαθμό. Σημνατικό το σημερινό παιχνίδι αν θέλει να έχει ελπίδες να προλάβει την εξάδα. Εντός έχει 12 νίκες, 4 ισοπαλίες και 2 ήττες.
Η Ραγιο από την πλευρά της συνεχίζει τον καλπασμό για την άνοδο και την μεγάλη κατηγορία. Την προηγούμενη αγωνιστική υποδέχτηκε την Τενερίφη και πέτυχε μια σημαντική νίκη με 3-1. Προηγήθηκε στο 37΄, ισοφαρίστηκε λίγο πριν το ημίχρονο αλλά στο δευτερο εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που έκανε και πέτυχε 2 ακόμα τέρματα και πήρε το τρίποντο. Τέταρτη συνεχόμενη νίκη , μόλις μια ήττα στα τελευταία 16 ματς και όλα δείχνουν ότι δύσκολα θα χάσει την απευθείας άνοδο. Είναι στην 2η θέση με 70 βαθμούς, μετά την προχθεσινή νίκη της Ουεσκα στην Κορδοβα με 42, με μία ακόμα νίκη σήμερα περνάει ξανα στην κορυφή και αφήνει στους5 πόντους την τρίτη Σπορτινγκ Χιχόν. Εκτός έδρας έχει 7 νίκες, 8 ισοπαλίες και 3 ήττες.
Σημαντική αναμέτρηση ανάμεσα σε 2 ομάδες που θέλουν βαθμούς για την άνοδο. Η Γρανάδα σκοράρει εύκολα εντός , η Ράγιο ακόμα πιο εύκολα παντού και θεωρώ πως το ίδιο θα γίνει και σήμερα. Θα επιλέξω το OVER 2,5 στην σημερινή αναμέτρηση.