2018/05/09 16:42 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @-111 10/10

Στο Βέρτχερσε Στάντιον του Κλάγκερφουρντ διεξάγεται απόψε ο μεγάλος τελικό του Κυπέλλου Αυστρίας ανάμεσα σε Στουρμ και Σάλτσμπουργκ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση.
Πολύ καλή η φετινή σεζόν για την Στουρμ, αλλά και πάλι έμεινε με την όρεξη μένοντας στη δεύτερη θέση πίσω από τη Σάλτσμπουργκ . Στον τελευταίο αγώνα πρωταθλήματος έχασε με 4-1 από την σημερινή και δεν μπόρεσε να χαλασει τη φιέστα των «ταύρων» για τον τίτλο στο πρωτάθλημα ωστόσο με την δεύτερη θέση και τους 63 βαθμούς συνεχίζει να είναι το μεγάλο φαβορί για την θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Στον ημιτελικό του Κυπέλλου απέκλεισε πολύ δύσκολα στην παράταση τη Ραπίντ με 3-2. Συμπλήρωσε επτά χρόνια δίχως τίτλο και απόψε παίζει το ματς της χρονιάς. Χωρίς σοβαρά προβλήματα, νoκ άουτ οι αναπληρωματικοί φορ Εζε (18/4, 13 αλλ.) και Τσουλέχνερ (18/3, 12 αλλ.).
Μέχρι τα μέσα της σεζόν είχε αρκετά σκαμπανεβάσματα η Σάλτσμπουργκ. Στη συνέχεια ανέβηκε και έκανε περίπατο παίζοντας και ωραίο ποδόσφαιρο. Βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, καθάρισε το πρωτάθλημα, έφτασε μέχρι τα ημιτελικά του Γιουρόπα χάνοντας στην παράταση από τη Μαρσέιγ τη μεγάλη πρόκριση και σήμερα θα παλέψει για το νταμπλ. Οδηγός του σημερινού αγώνα το πρόσφατο 4-1 επί της Στουρμ την περασμένη Κυριακή. Εμεινε πίσω στο σκορ στο 40’, αλλά αντέδρασε. Ισοφάρισε σχεδόν στο φινάλε του πρώτου μέρους και ακολούθησαν τρία γκολ στην επανάληψη για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της. Στον ημιτελικό του Κυπέλλου απέκλεισε δύσκολα τη Μάτερσμπουργκ στα πέναλτι μετά από το 0-0 στην κανονική διάρκεια και την παράταση. Αμφίβολος ο βασικός μπακ Ούλμερ (26/3).
Τελικός με φαβορί τη Σάλτσμπουργκ, που βρίσκεται μπροστά σε ένα ακόμα νταμπλ . Σίγουρα η Στουρμ μετά την τεσσάρα της Κυριακής από τη σημερινή της αντίπαλο θα είναι πιο προσεκτική αλλά δεν νομίζω πως μπορεί να πάρει την κούπα. Θα ποντάρω στα γκολ OVER 2,5