2018/05/11 18:18 bet title Over (Goals Over/Under 4.5) @300 10/10

Για την 8η αγωνιστική των πλει οφ πρωταθλητή η Νορτζελαντ υποδέχεται την Χορσενς.
Ήταν κάποια στιγμή το απόλυτο φαβορί για έξοδο στην Ευρώπη, το έκανε ντερμπι στα πλει οφ και θα θα πάθαινε μεγάλο κάζο με το ανέβασμα αγωνιστικά και το προσπέρασμα βαθμολογικά της Κοπεγχάγης αλλά με την κατάκτηση του κυπέλλου από την τη Μπρόντμπι χάρηκε, κάτι που σημαίνει πως θα ανοίξει και η 4η θέση για την Ευρώπη, έστω και μέσω μπαράζ. Την προηγούμενη αγωνιστική πάλεψε αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι από την εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μιντιλαντ. Ηττήθηκε με 2-1, έμεινε πίσω στο σκορ στο 14', στο 59' έγινε το 2-0 και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 85' σε 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Έτσι έμεινε στους 54 βαθμούς, στο μείον 3 από την απερχόμενη πρωταθλήτρια και θα ήθελε στις υπόλοιπες 3 αγωνιστικές να καλύψει την διαφορά για να πάρει αυτή την απευθείας έξοδο στο Γιουρόπα. Στα εντός έδρας έχει 10 νίκες, 3 ισοπαλίες και 3 ήττες. Τραυματίες παραμένουν ο στόπερ Τράνμπεργκ (16/0), με τον φορ Μίκελσεν (12/1) και τους μέσους Ντα Σίλβα (11/0), Πετρί (10/1).

Εδώ και καιρό είναι αδιάφορη η Χόρσενς, αφού εκ των πραγμάτων δεν μπορούσε να διεκδικήσει την 4η θέση. Μολις την περασμένη αγωνιστική πέτυχε την πρώτη της νίκη στην διαδικασία των πλει οφ επικρατώντας της Ααλμποργκ με 2-1 παρότι έκλεισε το ημίχρονο πίσω στο σκορ. Πολύ καλύτερη στην επανάληψη γύρισε το ματς και πήρε δίκαια την νίκη. Απόλυτα επιτυχημένη η χρονιά καθώς ο αρχικός στόχος της σωτηρίας ήρθε άνετα και κανείς δεν περίμενε θεση στην πρώτη εξάδα και τα πλει οφ. Στα εκτός έδρας έχει 3 νίκες, 6 ισοπαλίες και 7 ήττες. Εκτός ο τερματοφύλακας Γιόρονεν (28/0) και οι κεντρικοί αμυντικοί Μαντς Γιούελ Άντερσεν (6/1)και Τσιέμπε (25/0).

Οι γηπεδούχοι βάζουν και δέχονται εύκολα γκολ , χωρίς άγχος και η Χορσενς μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό και να δούμε ματς χωρίς σκοπιμότητες. OVER 4,5 .