2018/05/13 13:33 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @100 10/10

Για την 34η αγωνιστική του πρωταθλήματος Αυστρίας η Ραπιντ Βιέννης υποδέχεται την Σαλτσμπουργκ.
Είχε ελάχιστες ελπίδες να προλάβει την δεύτερη θέση αλλά μετά την χθεσινή νίκη της Στουρμ θέλει μόνο ένα θαύμα. Οι κυπελλούχοι έφτασαν τους 66 βαθμούς, η πρωτευουσιάνοι είναι στο μείον 8 και μάλλον το έχουν πάρει απόφαση. Την προηγούμενη αγωνιστική κέρδισε εκτός έδρας την Λιντσερ με 2-0 χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση της σκοράροντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Έτσι διατήρησε ισχυρό προβάδισμα για την τρίτη θέση καθώς προσπέρασε την αντίπαλο της στην βαθμολογία κατά έναν βαθμό. Στα εντός έδρας έχει 8 νίκες, 5 ισοπαλίες και 3 ήττες. Εκτός ο φορ Κβιλιτάια (29/10, 11 αλλ.). Ξανά έξω ο βασικός μπακ Μπολινγκόλι (28/1). Αμφίβολοι ο στόπερ Γκαλβάο (25/1) και ο φορ Ζοέλιντον (24/5, 7 αλλ.).
Η Σαλτσμπουργκ πανηγύρισε την προηγούμενη αγωνιστική και επίσημα το πρωτάθλημα με την νίκη της εντός έδρας επί της Στουρμ Γκρατς με 4-1. Δέχτηκε πρώτη γκολ στο 40' , ισοφάρισε με το κλείσιμο του ημιχρόνου και στο δεύτερο πολύ καλύτερη εκανε πάρτι πετυχαίνοντας 3 τέρματα. Αντίθετα συναισθήματα την Τετάρτη στον τελικό! Δεν ήταν καλή , δεν μπόρεσε να δημιουργήσει πολλές φάσεις και ηττήθηκε στην παράταση με 1-0. Έπαιζε με 10 παίχτες από το 70' και μοιραία της βγήκε και η κούραση όσο περνούσε η ώρα . Έτσι έχασε την ευκαιρία τελικά να κάνει το πέμπτο σερί νταμπλ εντός συνόρων. Σίγουρα την πείραξε η απώλεια του κυπέλλου αλλά η χρονιά κρίνεται επιτυχημένη παίζοντας παράλληλα σε 3 ταμπλό μαζί με το Γιουρόπα όπου έφτασε μια ανάσα από τον τελικό . Εκτός έδρας έχει 10 νίκες , 4 ισοπαλίες και 2 ήττες. Εκτός ο έμπειρος μπακ Ούλμερ (26/3), τιμωρημένος ο στόπερ Πόνγκρασιτς (15/0), αμφίβολοι οι στόπερ Τσαλέτα-Τσαρ (26/2), Ονγκουένε (14/4).
Κοντράρονται δύο πολύ καλές επιθετικές ομάδες οπότε η επιλογή μου θα είναι το OVER 2,5.