2018/05/13 18:23 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @150 10/10

Με το παιχνίδι της Άαλμποργκ που υποδέχεται την Κοπεγχάγη συνεχίζονται τα πλει οφ πρωταθλητή στην Δανία.
Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν τα πλει οφ χωρίς να έχουν ουσιαστικό στόχο και αρκετό καιρό έχει τεθεί εκτός διεκδίκησης εισιτηρίου για το Γιουρόπα Λιγκ. Την προηγούμενη αγωνιστική έχοντας και πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα της ηττήθηκε στην έδρα της Χόρσενς με 2-1. Προηγήθηκε με πέναλτι στο 42΄όντας καλύτερη στο πρώτο μέρος αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν κακή και δεχόμενη 2 γκολ σε διάστημα 8 λεπτών έμεινε πίσω στο σκορ χωρίς να μπορέσει στο υπόλοιπο του ματς να αντιδράσει. Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές κι έκτη (1-1-6) στα οχτώ πιο πρόσφατα με αποτέλεσμα να μένει στους 40 βαθμούς και στην 5η θέση του ομίλου. Εντός έχει 5 νίκες, 7 ισοπαλίες και 4 ήττες. Εκτός ο δεξιός μπακ Π. Κρίστενσεν (10/0), ο μέσος - αρχηγός Βουρτς (20/0) και ο επιθετικός Αλι (6/1).
Σε πολύ καλή κατάσταση εδώ και καιρό η Κοπεγχάγη, που είναι πλέον φαβορί για την κατάληψη της 3ης θέσης, που μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου από τη Μπρόντμπι, δίνει απευθείας το εισιτήριο για τα προκριματικά του Γιουρόπα. Την προηγούμενη αγωνιστική υποδέχτηκε την Μπροντμπι από την οποία είχε φέτος σε 4 αγώνες ισάριθμες ήττες και έφερε ισοπαλία 1-1. Έμεινε πίσω στο σκορ σχεδόν με την σέντρα αλλά λίγο πριν το ημίχρονο κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 σκορ που ήταν και το τελικό παρά τις εκατέρωθεν ευκαιρίες που χάθηκαν στην επανάληψη. Βρίσκεται στην 3η θέση σε ισοβαθμία με την Νορτζελαντ στους 57 βαθμούς και θέλει σήμερα την νίκη για να πάρει και πάλι το προβάδισμα στην βαθμολογία. Εκτός έδρας έχει 6 νίκες, 2 ισοπαλίες και 8 ήττες. Εκτός ξανά ο συνήθως βασικός φορ Πάβλοβιτς (20/7) και ο αναπληρωματικός επιθετικός Βιντ (10/2).
Κακή η αμυντική συμπεριφορά της Ααλμποργκ, ομάδα που σκοράρει, αλλά δέχεται και εύκολα γκολ η Κοπεγχάγη οπότε θα πάω στο OVER 3,5.