2018/05/14 15:20 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @110 10/10

Για την 8η αγωνιστική των πλει οφ του πρωταθλήματος Δανίας η Μπρόντμπι υποδέχεται την Μίντιλαντ σε ένα ματς που αναμένεται να ξεκαθαρίσει πολλά στην υπόθεση του τίτλου καθώς τις δύο ομάδες τις χωρίζουν 3 βαθμοί και υπολείπονται αυτή και άλλες 2 αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Τρέχει για το νταμπλ η Μπρόντμπι, που πηγαίνει με φουλ ψυχολογία στο αποψινό ντέρμπι, μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου πριν τέσσερις μέρες με τη Σίλκεμποργκ. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 33' κατάφερε πριν το ημίχρονο να γυρίσει το ματς και με άλλο ένα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού να ολοκληρώνει τον θρίαμβο με 3-1 και να κατακτήσει το κύπελλο μετά από 10 χρόνια! Νωρίτερα στο πρωτάθλημα πήρε ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Κοπεγχάγης, κάνοντας σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου. Μπήκε με γκολ από τα αποδυτήρια σκοράροντας μόλις στο 2' , ισοφαρίστηκε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου σε 1-1 σκορ που δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος παρά τις εκατέρωθεν ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν. Έφτασε τους 79 βαθμούς έναντι 76 της σημερινής αντιπάλου και αν νικήσει σήμερα η έστω δεν ηττηθεί θα είναι μια ανάσα από την κατάκτηση του πρωταθλήματος ύστερα από 14 χρόνια! Πολύ δυνατή εντός καθώς σε 16 ματς έχει 14 νίκες και 2 ισοπαλίες ενώ γενικά έχει να ηττηθεί από τα τέλη Αυγούστου!

Η Μίντιλαντ από την πλευρά της προέρχεται από νίκη εντός έδρας κόντρα στην Νορτζελαντ με 2-1 και διατήρησε τις λίγες ελπίδες της για τον τίτλο. Θέλει μόνο νίκη σήμερα αλλά θα χρειαστεί κι άλλη γκέλα της Μπροντμπι στις 2 εναπομείναντες αγωνιστικές και φυσικά νίκες δικές της καθώς υστερεί στην συνολική διαφορά τερμάτων που είναι και το κριτήριο ισοβαθμίας. Εκτός έδρας έχει 10 νίκες, 3 ισοπαλίες και 3 ήττες.
Μεγάλο ματς που θα κρίνει σχεδόν τα πάντα για τον φετινό πρωταθλητή. Η Μπροντμπι δεν κοντράρεται φέτος και δεν θα χάσει την ευκαιρία για την νίκη τίτλου. Σκοράρει ακατάπαυστα και το ίδιο αναμένω και σήμερα. Η Μιντιλαντ θέλει μόνο νίκη και θα παίξει επιθετικά..ένα γκολ τουλάχιστον το έχει οπότε θα πάω στο OVER 3,5.