2018/05/20 16:27 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @100 10/10

Προτελευταία αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Αυστρίας με όλα τα ματς να είναι βαθμολογικά αδιάφορα, αφού έχουν κριθεί όλες οι ουσιαστικές θέσεις της κατάταξης. Η 2η της βαθμολογίας με 66 βαθμούς υποδέχεται την 5η Αντμίρα με 51 βαθμούς.
Πήρε το Κύπελλο κόντρα στη Σάλτσμπουργκ η Στουρμ και κλήθηκε να αντιμετωπίσει για το πρωτάθλημα τη Λίντσερ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν πολύ νωρίς, αλλά αυτό το γκολ ξύπνησε τη Στουρμ Γκρατς που ισοφάρισε άμεσα και πριν από το ημίχρονο είχε προλάβει να γυρίσει το παιχνίδι. Έβαλε και τρίτο γκολ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο και η σεμνή τελετή έλαβε τέλος. Δίκαια στη 2η θέση, αφού μπόρεσε να ανταγωνιστεί τη Σάλτσμπουργκ, αλλά οι «ταύροι» ήταν καλύτεροι και κατέκτησαν εύκολα το πρωτάθλημα, ωστόσο και τα προκριματικά του Champions League είναι μια χαρά. Εντός έχει 12 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες. Εκτός ο μεσοεπιθετικός Ζουλ (33/8) και οι φορ Εζε (18/4, 13 αλλ.), Τσουλέχνερ (18/3, 12 αλλ.).
Σε κατάσταση γιορτινή και η Αντμίρα, αφού χρειαζόταν έναν βαθμό κόντρα στη Μάτερσμπουργκ για να εξασφαλίσει θέση στην πεντάδα και άρα στα προκριματικά του Europa League και τα κατάφερε. Έμεινε ισόπαλη (1 – 1) σε ένα σκορ που μάλλον πρέπει να την αφήνει ικανοποιημένη, καθώς πραγματοποίησε κακή εμφάνιση, βάζοντας γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα. Βέβαια, το κλίμα εσχάτως έχει χαλάσει. Πολλοί παίκτες έχουν δηλώσει ότι φεύγουν ενώ ξαφνικά προέκυψαν και πολλά προβλήματα τραυματισμών. Εκτός έχει 5 νίκες, 3 ισοπαλίες και 9 ήττες. Εκτός οι αμυντικοί Σέρτσερ (9/0), Πέτλαχ (10/0, 4 αλλ.), Πος (13/0, 7 αλλ.) και ο φορ Κάλαϊτζιτς (18/3, 8 αλλ.). Αμφίβολοι δίνονται ο στόπερ Βόστρι (24/4), οι χαφ Ζαξ (24/1), Λάκνερ (34/2) και ο φορ Σμιντ (29/6, 9 αλλ.).
Αδιάφορο ματς με τις δύο ομάδες να αναμένεται να παίξουν χωρίς σκοπιμότητες οπότε θεωρώ πως μπορούμε να δούμε πολλές φάσεις και πολλά γκολ. OVER 3,5 η επιλογή μου.