2018/05/21 13:58 bet title Over (Goals Over/Under 1st Half 1.5) @150 5/10

Ρεβανς των μπαράζ παραμονής. Ισχύει το εκτός έδρας γκολ, αν η Λίνγκμπι κερδίσει με 2-1 στο 90λεπτο, ακολουθεί παράταση και (αν χρειαστεί) η διαδικασία των πέναλτι. Ο νικητής παραμένει στην Α', ο ηττημένος θα αντιμετωπίσει την 3η από τη 2η κατηγορία σε νέο γύρο.
Αρκετά καλύτερη στο πρώτο ματς η Ραντερς κέρδισε δίκαια με 2-1 και έκανε σημαντικό βήμα παραμονής. Έκανε το 1-0 στο 30', με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα με τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις να μειώνουν για να δώσουν και ενδιαφέρον στην σημερινή ρεβανς. Οι γηπεδούχοι δείχνουν σε καλύτερη κατάσταση και παραμένουν αήττητοι στα τελευταία 6 ματς αντίθετα με τους φιλοξενούμενους που μετράνε 5 σερί ήττες ενώ έχουν και μεγάλη δυσκολία στο γκολ. Ξεκίνησε την χρονιά με άλλα όνειρα καθώς είχε την συμμετοχή στα προκριμματικά του Γιουρόπα και είχε βάλει την πήχη και φέτος εξίσου ψηλά αλλά αν τελικά καταφέρει να σωθεί θα είναι μεγαλύτερη επιτυχία δεδομένου τα προβλήματα που προέκυψαν στην μέση της χρονιάς. Στα αγωνιστικά για την Ραντερς εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Μπόμαν (10/1) και ο μέσος Σκοβ Χάνσεν (1/0), ενω για την Λινγκμπι αμφίβολος ο μέσος Μάρκουσεν (15/1).
Σε καλύτερη κατάσταση οι γηπεδούχοι και δύσκολα δεν θα πάρουν την νίκη σωτηρίας αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν άλλη επιλογή από το να πάνε επιθετικά από το πρώτο λεπτό. Θα ποντάρω στο να έχουμε 2 γκολ τουλάχιστον στο πρώτο μέρος.