05/21 19:00
Προστέθηκε 2018/05/21 16:36 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @-102 10/10 +9.80

Για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νορβηγίας η Κρίστιανσουντ υποδέχεται την Στρόμσγκοντσετ.
Οι γηπεδούχοι μετά από 10 αγώνες είναι στην 10η θέση με 10 βαθμούς. Στα τελευταία ματς δεν έχει καλά αποτελέσματα καθώς στα πρόσφατα 7 ματς έχει μόλις μια νίκη. Προέρχεται από δεύτερη συνεχόμενη ήττα καθώς στην προηγούμενη αγωνιστική φιλοξένησε την Ρανχαιμ όπου και έχασε με 3-1. Δεν ήταν καλή και μοιραία δεν πήρε τίποτα από το ματς. Δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 22', στο 62' έγινε το 2-0 και στο τελευταίο δεκάλεπτο δέχτηκε και τρίτο τέρμα. Το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής λίγα λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης. Εντός έχει 2 νίκες, 1 ισοπαλία και 2 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός αγώνα ο βασικός ακραίος μπακ Κολί (8/0).
Δεν τα πάει όμως καλύτερα και η Στρόμσγκοντσετ, αφού αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αγωνιστικές και πλέον – παρά το ποιοτικό της ρόστερ – έχει φτάσει μόλις στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού, άρα η κατάσταση γίνεται όλο και πιο πιεστική. Συγκεκριμένα είναι στην 12η θέση με 9 βαθμούς. Χαρακτηριστικό της κακής της αμυντικής συμπεριφορά είναι ότι στα τελευταία 10 παιχνίδια έχει δεχθεί γκολ στα 9! Στο τελευταίο της ματς , έχασε 2-0 εκτός έδρας από τη Μόλντε . Μέτρια εμφάνιση, άντεξε στο πρώτο μέρος όχι όμως και στο δεύτερο με αποτέλεσμα να δεχτεί τα δύο τέρματα, το πρώτο στο 56' και το δεύτερο στο 90' ενώ επιθετικά δεν απείλησε ιδιαίτερα. Εκτός έδρας έχει 1 νίκη , 1 ισοπαλία και 3 ήττες. Χωρίς ουσιαστικά προβλήματα στην σημερινή αναμέτρηση.
Καμία ομάδα δεν είναι αυτή την στιγμή σε καλή κατάσταση ώστε να ποντάρει κάποιος πάνω της. Με δεδομένο όμως ότι σκοράρουν συχνά αλλά έχουν από τις χειρότερες άμυνες στην κατηγορία η επιλογή του OVER 2,5 μπορεί να αποτελέσει επιλογή καθώς χρειάζονται άμεσα βαθμούς και θα πάνε και οι δύο για το τρίποντο.