AC Wolfsberger v Rapid Vienna

05/27 18:30 Lumpe13 -4.00
2018/05/27 17:08 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @110 4/10

Τελευταία αγωνιστική στην Αυστρία χωρίς όμως να υπάρχει ουσιαστικό ενδιαφέρον για κάποια ομάδα με την Βόλφσμπεργκερ να υποδέχεται την Ραπιντ Βιέννης.
Δίκαιη και τελικά άνετη επικράτηση για τη Βακ Πέλετς κόντρα στη Λίντσερ. Στο 48’ το παιχνίδι ήταν στο 2 – 0, έμεινε με 10 παίκτες στη συνέχεια και δέχθηκε τέρμα, αλλά σε μια κόντρα στο 93’ διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1. Βρίσκεται στην 9η θέση με 32 βαθμούς σε μια χρονιά με ανάμεικτα συναισθήματα καθώς στην αρχή είχε μπλέξει σε σενάρια υποβιβασμού αλλά να σώζεται τελικά αρκετά άνετα.
Πολύ άνετη νίκη για τη Ραπίντ Βιέννης κόντρα στην Άλταχ, επικρατώντας με 4 – 1. Μόλις στο 14’ το σκορ ήταν 2 – 0 και παρά τη μείωση πριν από το ημίχρονο, καθάρισε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο. Τελική θέση στην κατάταξη είναι η 3η και δεν θα ξεφύγει από εκεί, ρεαλιστικός στόχος από το ξεκίνημα της χρονιάς. Σήμερα θα έχουν πάρα πολλές απουσίες και πολλά νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα της.