2018/05/29 18:59 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @-111 10/10

Για την 10η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας του Σουηδικού πρωταθλήματος η Βάρμπεργκς υποδέχεται την Ντέγκερφορς.
Οι γηπεδούχοι παραμένουν χαμηλά στην βαθμολογία καθώς μετά από 9 ματς έχουν 1ο βαθμούς και βρίσκονται στην 12η θέση. Στο τελευταίο τους ματς έχασε 3-2 στο ντέρμπι με την Φάλκενμπεργκ εκτός έδρας. Ματς με πολλές εναλλαγές, προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι στο 21' αλλά η Βαρμπεργκς στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είχε γυρίσει το ματς και ήταν μπροστά με 2-1. Στο δεύτερο μέρος είχε το πλεονέκτημα να παίζει και με παίχτη παραπάνω παρόλα αυτά "κατάφερε" στο διάστημα 70'-85' να δεχτεί 2 γκολ και να φύγει με άδεια χέρια από το γήπεδο και έτσι παρέμεινε κάτω από την μέση στην βαθμολογία. Τρίτο ματς σερί μακριά από τις νίκες. Στα εντός έδρας έχει 2 νίκες και 2 ήττες. Στα αγωνιστικά δεν έχει ιδιαίτερα προβλήματα για την σημερινή αναμέτρηση.
Η Ντεγκερφορς βρίσκεται με 12 βαθμούς στην 9η θέση της βαθμολογίας. Θα μπορούσε να ήταν και πιο ψηλά αν είχε σταθεροποιήσει την απόδοση της. Προέρχεται από ισοπαλία 2-2 στην έδρα της Γιόνσεπινγκ σε ματς με πολλές φάσεις . Προηγήθηκε 2 φορές στο σκορ , μία στο 17', ισοφαρίστηκε στο 35', παίρνει ξανά το προβάδισμα πριν το ημίχρονο αλλά στο ξεκίνημα της επανάληψης δέχτηκε το 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ. Στα εκτός έδρας έχει 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα. Στα αγωνιστικά εκτός είναι ο εξτρέμ Νίλσον (4/0), ο μπακ Όλσον και ο μέσος Γιόχανσον (δεν έχουν συμμετοχή). Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μπακ Ράιτ (7/0 - 2ασίστ).
Από την μία οι γηπεδούχοι έχουν το άγχος και το βάρος των 3 αγωνιστικών μακριά από την νίκη και θέλουν σήμερα οπωσδήποτε το τρίποντο. Από την άλλη η Ντεγερφορς είναι σε καλύτερη κατάσταση και σκοράρει αρκετά συχνά. Προβλέπω μεγάλη μάχη και η επιλογή μου είναι τα γκολ. Θα σκοράρουν πανώ από 2,5