2018/06/03 17:21 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @-139 5/10

Αναμέτρηση για την δεύτερη κατηγορία του Νορβηγικού πρωταθλήματος με την Χαμ Καμ να υποδέχεται την Γιερβ για την 11η αγωνιστική.
Η Χαμ Καμ κάθε αγωνιστική δείχνει και καλύτερη με τις 2 συνεχόμενες νίκες της στο πρωτάθλημα ανέβηκε στην 10η θέση με 13 βαθμούς. Η δεύτερη και πιο πρόσφατη νίκη της ήταν επί της πρωτοπόρου Αλεσουντ εκτός έδρας με 2-1 πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος. Στο διάστημα 55' - 59' πέτυχε 2 τέρματα, στην συνέχεια ανέβηκαν οι γηπεδούχοι και πίεσαν αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2-1 στο 81' όπου ήταν και τελικό σκορ. Εντός έχει ρεκόρ 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα. Δεν υπάρχουν σημαντικά προβλήματα απουσιών για τον τεχνικό της ομάδας.
Η Γιερβ τρέχει ένα σερί 4 συνεχόμενων νικών και βρίσκεται με 9 ματς στην 5η θέση με 16 βαθμούς. Το τελευταίο της θύμα ήταν η Βίκινγκ οπού και της επιβλήθηκαν με 3-2. Μπήκε μπροστά στο σκορ στο 23', στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου έκανε το 2-0, μείωσαν οι φιλοξενούμενοι στο 52' αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό πέτυχε και τρίτο τέρμα και ουσιαστικά "καθάρισε" το ματς. Παρά την μείωση του σκορ στο 69' δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και πήρε μια πολύτιμη νίκη. Εκτός έχει 2 νίκες , 1 ισοπαλία και 1 ήττα. Πλήρης θα είναι για την σημερινή αναμέτρηση καθώς δεν υπάρχουν αγωνιστικά προβλήματα.
Παιχνίδι ανάμεσα σε 2 ομάδες που είναι σε καλή κατάσταση , σκοράρουν με ευκολία αλλά και δέχονται γκολ. Περιμένω και σήμερα να γίνει κάτι ανάλογο οπότε θα επιλέξω το OVER 2,5.