2018/06/05 18:08 bet title Away/Over (Result/Total Goals 2.5) @175 4/10

Με την αναμέτρηση της Γκελφε εναντίων της Χέλσινγκμποργκ πέφτει η αυλαία της 11ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας του πρωταθλήματος Σουηδίας.
Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν τις προβληματικές εμφανίσεις και μετά από 10 αγώνες βρίσκονται στην 14η θέση με 8 βαθμούς. Προέρχονται από βαριά ήττα με 5-1 από την Λαντσκρόνα και μάλιστα εντός έδρας. Μόλις στο 10' έμεινε πίσω στο σκορ, ισοφάρισε στο 41' αλλά μέχρι το ημίχρονο δέχθηκε και δεύτερο τέρμα και στο δεύτερο δεχόμενη άλλα 3 ολοκληρώθηκε ο διασυρμός της. Ήταν το έκτο ματς χωρίς νίκη και μοιραία είναι στην ζώνη του υποβιβασμού .
Ακριβώς αντίθετη κατάσταση για την Χέλσινγκμποργκ. Προέρχεται από την 3η της σερί νίκη, αυτή την φορά επί της Γιόνσεπινγκ εντός έδρας και παρότι δεν εντυπωσίασε με την απόδοση της πήρε την νίκη με 1-0 που την έφερε στην 4η θέση με 20 βαθμούς, μείον 4 από την πρώτη Φαλκενμπεργκ αλλά και με 2 ματς λιγότερα! Το μοναδικό γκολ της συνάντησης το πέτυχε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.
Σε πολύ καλύτερη κατάσταση οι φιλοξενούμενοι μπορούν να πάρουν μία ακόμα νίκη που θα την φέρει ακόμα πιο ψηλά. Θα πάρει πιστεύω την νίκη σε ένα ματς που θα έχει γκολ μιας και οι γηπεδούχοι είναι χαμηλά στην βαθμολογία και θα παίξουν μόνο για την νίκη.